DevinskaInak.sk » OZ Devínska Inak » Kto sme

Web na Vašej strane ...

OZ Devínska Inak » Kto sme

 

Občianske združenie Devínska Inak bolo založené v roku 2010 ako nestranícke zoskupenie aktívnych obyvateľov našej mestskej časti. Princíp účasti na správe vecí verejných, občiansku kontrolu volených predstaviteľov a transparentnosť práce miestneho úradu sme považovali za nevyhnutný predpoklad rozvoja mestskej časti a poskytovania kvalitných služieb svojim občanom tak, aby bola skutočným domovom a lepším miestom pre život.

 

Spočiatku sme chceli byť mestskej časti len partnerom v naprávaní vecí, ktoré podľa nás nefungovali. Neskôr sme si uvedomili, že na ozajstnú systémovú zmenu je potrebné prevziať zodpovednosť a ísť kandidovať.

 

V roku 2010 boli traja členovia združenia Devínska Inak zvolení za poslancov mestskej časti. Kandidovali ako nezávislí, s podporou nášho združenia. Po komunálnych voľbách 2014 sme už boli v zastupiteľstve piati.

 

Angažujeme sa za občianske riešenie problémov našej mestskej časti, akými sú bezpečnosť, doprava, školstvo, ale aj čistota verejných priestranstiev. Nezanedbateľný okruh našich aktivít tvorí protikorupčný program a transparentnosť.

 

Môžete nás poznať ako spoluorganizátorov Dňa detí v Devínskej Novej Vsi, či multižánrového festivalu Devínska Devínskej, kde prezentujeme miestne talenty. Po deviaty raz budeme organizovať Spomienku na November ´89 s účasťou zaujímavých hostí.

 

Podporili sme prakticky každú významnú investíciu v našej mestskej časti, naše poslankyne tvrdo pracovali v radách škôl a škôlok, aby sme boli schopní každý rok rozšíriť ich kapacitu podľa demografických potrieb. Podporili sme rekonštrukciu šatní a tribúny na futbalovom štadióne, kde trénujú deti. Zasadili sme sa o prijatie etického kódexu, podporili otvorenie zberného dvora v sobotu, hlasovali za rekonštrukciu cyklocesty do Devína, za nové chodníky a cesty.

 

Keďže sme boli v zastupiteľstve po celý čas v menšine, nie vždy sa nám podarilo ovplyvniť, ktorá ulica si zaslúži opravu ako prvá alebo akú kvalitu služby za nami schválené peniaze miestny úrad zabezpečí. Oveľa väčšiu pozornosť než doteraz si zaslúži sídlisko a Kolónia. Služby miestneho úradu považujeme za jednu veľkú katastrofu. Preto sme pripravili odborný program na nasledujúce štyri roky, ktorý spravodlivo myslí na všetky štvrte v Devínskej Novej Vsi a posúva služby úradu do nového milénia.

 

A hoci mnohé užitočné veci sa nám podarilo presadiť, uvedomujeme si, že skutočnú zmenu pomerov je možné dosiahnuť len z pozície starostu a spolupracujúcej väčšiny poslancov. Preto aj v komunálnych voľbách v roku 2018 podporujeme našich kolegov Rastislava Tešoviča, Veroniku Veslárovú, Lenku Hlaváčovú a Petra Kolegu do volených pozícií.

 

Vážime si každý Váš hlas. Podporou Rasťa Tešoviča na starostu a krúžkovaním našich štyroch kandidátov na poslancov nám dávate silný mandát. Ak však zvažujete podporu aj iným kandidátom do miestneho zastupiteľstva (volí sa 12 poslancov), tak férovo hovoríme, že v novom zastupiteľstve si vieme predstaviť úzku spoluprácu s Danou Hlaváčovou Vankovou, Miroslavom Antalom a Michalom Gašparíkom, ktorých považujeme za svojich prirodzených partnerov.

 

 

 

Vaša Devínska Inak

 

 

 

 

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 6529 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig