DevinskaInak.sk » Zastupiteľstvo odsúdilo policajný zákrok proti seniorom

Web na Vašej strane ...
(di) - 11.04.2014 - 2851 čítaní

Zastupiteľstvo odsúdilo policajný zákrok proti seniorom

Odmietame zbytočný zásah polície voči seniorom brániacim si svoje práva. Odmietame postup starostu Devínskej Novej Vsi, ktorý namiesto dialógu používa silu.

Poslanci Devínskej Novej Vsi dali uplynulý utorok (8.4.2014) jasne najavo, čo si myslia o minulotýždňovom zásahu polície na Istrijskej ulici. Desať z jedenástich prítomných poslancov schválilo na návrh klubu Devínska Inak uznesenie, ktoré odsudzuje neprimeraný postup polície voči obyvateľom. Po zásahu polície, ktorá má podľa vlastného hesla občanom pomáhať a chrániť ich, skolabovala vyše osemdesiatročná pani Anastázia Besedová a vyše šesťdesiatročnú pani Annu Tomkuliakovú muži zákona bez okolkov zložili na zem.

Poslanci zároveň dôrazne odsúdili postup vedenia mestskej časti v celej kauze. Žiadny problém by totiž nevznikol, ak by obyvatelia Istrijskej ulici mohli pri rekonštrukcii ulice uplatniť svoje zákonné práva. Celá obnova za takmer tristotisíc eur sa totiž nerealizovala v riadnom stavebnom konaní, ale ako ohláška drobnej stavby. Tým pádom sa obyvatelia dotknutých domov nestali účastníkmi konania a nemohli vzniesť svoje námietky - napríklad voči tomu, že im do domov zateká kvôli zle vyspádovanej ulici alebo voči tomu, že po rekonštrukcii nebudú môcť poriadne vyjsť autom zo svojho dvoru, pretože práve tam bude nová zeleň.

Požiadali sme starostu, aby namiesto silových riešení dôsledne uprednostňoval dialóg s vlastnými občanmi. Je pre nás nepochopiteľné, že namiesto priateľského vysvetlenia si zavolal na pomoc policajnú jednotku.

A na záver - ako poslanci sa dotknutým Devínskonovovešťanom za celú mestskú časť ospravedlňujeme a je nám celého incidentu veľmi ľúto, hoci sme problém nespôsobili. Pevne veríme, že jasný postoj zastupiteľstva bude pre vedenie obce mementom a podobné praktiky sa nebudú opakovať.

 

Prijaté uznesenie Miestneho zastupiteľstva v Devínskej Novej Vsi
zo dňa 8. apríla 2014 k udalostiam na Istrijskej ulici:

 

      (di)

 

 

 

Pridaj svoj názor

Odkaz na pravidlá.


Všetky názory v diskusii

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 3956 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig