DevinskaInak.sk » V Devínskej znova horelo: Máme tu podpaľača?

Web na Vašej strane ...
(di) - 27.02.2014 - 3854 čítaní

V Devínskej znova horelo: Máme tu podpaľača?

Na okraji Devínskej Novej Vsi včera (26.2.2014) znova horelo. Tentoraz zasiahli aj obecní hasiči. Oteplilo sa a tak mohli natankovať cisternu vodou.


"V stredu 26. februára 2014 bol krátko po piatej hodine poobede ohlásený požiar stohu slamy na poli medzi mestskými časťami Dúbravka a Devínska Nová Ves v Bratislave. Príčinou vzniku požiaru bolo úmyselné zapálenie neznámou osobou. Ďalšie dôvody vzniku požiaru sú v štádiu vyšetrovania", povedala pre web devinskainak.sk por. Mgr. Bernadeta Múdra z komunikačného oddelenia Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Podľa získaných informácií pri požiari zasahovali profesionálni hasiči z Bratislavy a členovia obecných hasičských zborov Devínska Nová Ves a Záhorská Bystrica jedným vysokotlakovým prúdom. Hasenie prebiehalo do večerných hodín, po zotmení mohli požiar pozorovať obyvatelia sídlisk v Devínskej  Novej Vsi aj v Dúbravke. Mnohí preto volali na tiesňovú linku 112.

V dôsledku udalosti nedošlo k ohrozeniu osôb. Následkom požiaru vznikla podľa hasičov priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 5680 eur.

V Devínskej Novej Vsi ide už o druhý požiar v krátkom čase. Len nedávno, 13. februára, tam do tla zhorela záhradná chatka. O udalosti vtedy medzi prvými informoval práve náš web. Či majú oba požiare súvis, hasiči nepovedali.


Prečítajte si aj:

V Devínskej horí záhradná chatka, obecní hasiči nemajú v cisterne vodu

 

Pri požiari z polovice februára obecní hasiči z Devínskej Novej Vsi zasiahnuť nemohli. Podľa vyjadrenia ich veliteľa Gustáva Dudeka majú hasičskú techniku uskladnenú vo dvore miestneho úradu a v zimnom období tak nemôže byť natankovaná hasivom a pripravená na zásah. Cisterny stáli odparkované vonku aj tento týždeň, rovno pod oknami vedenia mestskej časti.

O riadne zabezpečenie drahých hasičských áut už niekoľkokrát žiadal predseda Komisie ochrany verejného poriadku Rastislav Tešovič (Devínska Inak), no márne, poslanci na tento účel peniaze ani raz neschválili. "Tentoraz pomohlo teplé počasie, teploty sa šplhajú nad desať stupňov celzia. Mestská časť asi čaká, kým problém vyrieši globálne oteplovanie", odpovedá Tešovič na otázku, či sa v niečom situácia s chátrajúcou požiarnou technikou za desaťtisíce zlepšila.


Video z požiaru:

Video: redakcia www.devinskainak.sk

 

(di)

 

 

Pridaj svoj názor

Odkaz na pravidlá.


Všetky názory v diskusii

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 6529 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig