DevinskaInak.sk » Tip na nedeľu: premiéra divadeľnej hry Pasca v Istracentre

Web na Vašej strane ...
(di) - 21.02.2014 - 2403 čítaní

Tip na nedeľu: premiéra divadeľnej hry Pasca v Istracentre

Činoherný klub Devínska Nová Ves uvedie v nedeľu 23. februára premiéru divadelnej hry Pasca. Vyspovedali sme za vás činoherníkov a je sa naozaj na čo tešiť.

Tip na nedeľu: premiéra divadeľnej hry Pasca v IstracentreKrst Činoherného klubu DNV: I. Letko, J. Abrahám a H. Gajdošová-Letková. Foto: D. Švarc

„Bulvár“ v divadle už od svojho počiatku nezískava ktovieaké uznanie kritikov a teatrológov. O to viac ho však uznáva a miluje publikum – a v súčasnosti v takmer žiadnom dobrom divadle nechýba. A ak je za ním aj dobrý dramatik, ako napríklad Robert Thomas (autor svetoznámej krimikomédie Osem žien), dobrá zábava je zaručená! Jeho detektívka s nádychom thrilleru a názvom Pasca je toho dôkazom: v opustenej chatke v horách očakáva zúfalý manžel návrat stratenej manželky. Namiesto nej však prichádza bezradná policajná komisárka, miestny farár a nie práve najsympatickejšia zdravotná sestra. A keď do hry konečne vstúpi stratená manželka, zdá sa, že problém je vyriešený – v skutočnosti sa však celá vec ešte viac zamotá, keď ju vlastný manžel nespozná. 

Kolotoč bizarných situácií, zámen osôb, nedorozumení a nezodpovedaných otázok vyvezie diváka až k vrcholu dobrej klasickej detektívky – kto hovorí pravdu, kto klame a kto je v skutočnosti v pasci? 

Exkluzívne pre Vás túto napínavú inscenáciu naštudoval Činoherný klub pod vedením vynikajúcej mladej režisérky Kataríny ŽELINSKEJ. V roli sestry Bertonovej sa aj vďaka nášmu titulu na divadelné dosky vracia známa a vynikajúca slovenská herečka Ľudmila SWANOVÁ - v súčasnosti predstaviteľka Agneši Fazuľovej v populárnom televíznom seriáli Búrlivé víno.

 

„         

                                                           Hrajú:

 

Daniel, mladý človek, šarmantný, živý, niekedy poľutovaniahodný:

 Mojmír Procházka a.h. *

 

Policajná komisárka, inteligentná, trochu nevrlá, ale sympatická:

Zuzana Chudějová 

 

Žena, pekná a znepokojujúca:

Kristína Kocianová

 

dôstojný otec Maximin, hranatého zovňajšku, falošne milý:

František Gajdoš a.h. / Juraj Bocian a.h.

 

slečna Bertonová, bezcitná a nervózna ošetrovateľka:

Ľudmila Swanová a.h.Viac tu: http://cinohernyklub.webnode.sk/products/robert-thomas-pasca/
Vytvorte si vlastné stránky zadarmo: http://www.webnode.sk

"Dobré divadlo začína dobrým vrátnikom", týmto citátom Jana Wericha sa začína webstránka Činoherného klubu Devínska Nová Ves. A veru obyvatelia našej mestskej časti sa od roku 2011, kedy divadelná scéna v Istracentre vznikla, môžu pravidelne presviedčať o divadelnom nadšení a pohodovosti jej členov.

Najbližšiu nedeľu 23. februára uvedie činoherný klub premiéru divadelnej hry Pasca od dramatika Roberta Thomasa. Inscenácia v réžii Kataríny Želinskej je správnym mixom divadelného bulváru, kritikmi často zaznávaného, divákmi oslavovaného. V roli sestry Bertonovej sa aj vďaka tomuto titulu na divadelné dosky vracia známa a vynikajúca slovenská herečka Ľudmila Swanová - v súčasnosti predstaviteľka Agneši Fazuľovej v populárnom televíznom seriáli Búrlivé víno.

Kolotoč bizarných situácií, zámen osôb, nedorozumení a nezodpovedaných otázok vyvezie diváka až k vrcholu dobrej klasickej detektívky – kto hovorí pravdu, kto klame a kto je v skutočnosti v pasci?

Ako sme sa dozvedeli priamo od režisérky, Pascu skúšali raz týždenne od decembra 2013, teda tri mesiace. Napriek tomu, že sa to zdá byť dlhá doba, teraz pred premiérou jej príde, akoby to boli len tri týždne.

A prečo práve Pasca? "Brala som do úvahy, že sa chceme na skúškach predovšetkým zabaviť a rovnako zabaviť diváka a že bulvár je na to veľmi vďačný. Myslím si, že typ divadla ako je činoherný klub, by mal byť sústredený na takýto typ hier - ľahké, ale kvalitné činoherné komédie", vysvetľuje Katka Želinská".

Pri skúškach predstavenia vznikali aj rôzne zábavné situácie. "Napríklad, keď niekto prečíta niečo úplne iné, čo je napísané v scenári, a ešte je presvedčený o tom, že to urobil dobre. Ale zábavné príhody z predstavenia si môžete prísť pozrieť priamo na "miesto činu" - 23.2.2014 o 18:00 do Istra centra. Budeme sa na vás tešiť!", dodáva mladá režisérka.

Na záver len spomenieme, že vstupenky za symbolické 2 eurá je možné kúpiť priamo pred začiatkom predstavenia v pokladni Istra centra.


 

(di)

Zdroj: www.cinohernyklub.webnode.sk a vlastný autorský materiál redakcie

 

 

Pridaj svoj názor

Odkaz na pravidlá.


Všetky názory v diskusii

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 4964 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig