DevinskaInak.sk » Sobotný ples v Istracentre: legendárni TAKTICI aj La Traviata

Web na Vašej strane ...
(di) - 31.01.2014 - 3621 čítaní

Sobotný ples v Istracentre: legendárni TAKTICI aj La Traviata

Najbližší sobotný večer bude patriť v Devínskej Novej Vsi kultúre. V poradí už tretí ples Občianskeho združenia Devínska Inak odštartuje duet z Verdiho opery La Traviata, večer vystúpi aj legendárna skupina TAKTICI.

Sobotný ples v Istracentre: legendárni TAKTICI aj La TraviataHostí pobaví aj bohatá tombola. Foto: Ján Pešadík

Organizátori nenechali nič na náhodu a stavili už po tretí raz na zaujímavý a hodnotný kultúrny program. Ako náš web informoval zástupca organizátora Rastislav Tešovič, hľadali originálny spôsob ako ples otvoriť.

Podľa neho "niektoré plesy otvára gong, iné fanfáry, či ukážky tancov, my sme stavili na kvalitu, ktorú v Devínskej máme a ktorá doteraz nikdy nesklamala".

Ples otvorí duet Alfreda a Violetty z prvého dejstva Verdiho opery La Traviatta v podaní manželov Rychlovcov a za klavírneho doprovodu Mateja Vrábela. Mária Rychlová Hanyová v súčasnosti hosťuje v Opere Slovenského národného divadla. Všetci traja interpreti absolvovali bratislavskú VŠMÚ a sú z našej mestskej časti.

Programom bude účastníkov sprevádzať manažér plesu Slavo Bachratý, známy ako tvorca a spoluorganizátor viacerých kultúrnych a hudobných eventov na bratislavskej scéne.

Už niečo po 20 h pred hosťami vystúpi známa slovenská kapela TAKTICI, ktorá svoje začiatky spája s legendárnym bratislavským V klubom, kde na prelome 70. a 80. rokov koncertovali skupiny ako Elán, či Modus. Viacerí hudobní fajnšmekri sa pochválili svojou účasťou na večernej akcii aj kvôli tomuto hudobnému bonbóniku.

Občianske združenie Devínska Inak už štvrtý rok prináša do Devínskej Novej Vsi zaujímavé klasické i netradičné koncepty kultúrnych akcií. Známy je každoročný októbrový festival miestnych začínajúcich kapiel a interpretov Devínska Devínskej, spoluorganizácia Dňa detí, ale aj partnerstvo na niektorých aktivitách organizovaných miestnym kultúrnym guru Slavom Bachratým.

Na predchádzajúcich ročníkoch plesu sa predstavila napríklad obľúbená rocková formácia On the road, z ktorej jeden člen Ľubo Šimkovič je Devínskonovovešťan, priestor dostala aj niekdajšia finalistka slovenskej Superstar Natália Hattalová.

Pozrite aj: Fotoreportáž z minulých ročníkov plesu OZ Devínska Inak


"Sme radi, že sa vytvoril tím ľudí, ktorý sa snaží dostať do Devínskej kultúrne akcie, formáty, ktoré by tu na bežnej komerčnej báze možno ani neboli. Keď každý poľaví niečo zo svojich nárokov a keď ťaháme za jeden povraz, dá sa to. Niekto dá výzdobu, iný ceny do tomboly, združenie Devínska Inak každoročne poskytuje i štartovací kapitál, aby bolo možné ples vôbec zazmluvniť. A veľká vďaka samozrejme interpretom, členom združenia Devínska Inak a manažérovi plesu Slavovi Bachratému", uzatvára Tešovič.

 

(di)

Pridaj svoj názor

Odkaz na pravidlá.


Všetky názory v diskusii

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 6360 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig