DevinskaInak.sk » Pravica sa nedohodla na rozpočte, Bratislava ide do provizória

Web na Vašej strane ...
Lenka Hlaváčová - 13.12.2013 - 2055 čítaní

Pravica sa nedohodla na rozpočte, Bratislava ide do provizória

Primátor Milan Ftáčnik (s podporou Smeru-SD) hovorí, že navrhnutý rozpočet mesta je rozvojový, ale aj úsporný a konsolidačný zároveň. Bratislavskí poslanci, z ktorých väčšina je z pravice, vidia nedostatočnú prípravu materiálu.

Pravica sa nedohodla na rozpočte, Bratislava ide do provizória

Bratislava začne Nový rok rozpočtovým provizórom, pretože mestské zastupiteľstvo sa zatiaľ nedohodlo na novom rozpočte na rok 2014. Pôvodne mali o ňom hlasovať mestskí poslanci na poslednom tohtoročnom zastupiteľstve včera, nedohodli sa však s primátorom Milanom Ftáčnikom na zapracovaní poslaneckých návrhov. Ten materiál z rokovania radšej stiahol. Prerokovaný by mal byť znova koncom januára.

Či s rozpočtom, alebo bez neho, mesto bude fungovať ďalej. Počas provizória smie každý mesiac minúť najviac 1/12 rozpočtu za minulý rok. Zastaví však všetky investičné akcie, aj čerpanie europrojektov.

Podľa Ftáčnika plánuje dať Bratislava v budúcom roku viac peňazí na dopravu, šetriť nechce ani na školstve a sociálnych veciach. Mesto ale tlačia staré dlhy, v roku 2011 predstavovala zadĺženosť až 66% bežných príjmov. Na prekrytie starých dlhov si mesto bude musieť znovu požičať. V mestskej kase bude chýbať aj približne 5 mil. eur, o ktoré Bratislava príde tým, že počas posledného sčítania ľudí, domov a bytov sčítanie z obavy o možný únik osobných údajov odignorovalo viac ako 17000 Bratislavčanov.

Lenka Hlaváčová
lenka.hlavacova@devinskainak.sk

 

Pridaj svoj názor

Odkaz na pravidlá.


Všetky názory v diskusii

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 5856 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig