DevinskaInak.sk » Ples Devínskej Inak už túto sobotu

Web na Vašej strane ...
(di) - 21.01.2019 - 3012 čítaní

Ples Devínskej Inak už túto sobotu

Ples združenia Devínska Inak (26.1.2019) sa nezadržateľne blíži. V predaji sú posledné voľné vstupenky. Svoju účasť potvrdil aj primátor Bratislavy Matúš Vallo a ďalší významní hostia. Z plesu v Devínskej Novej Vsi sa stáva významná spoločenská udalosť.

Ples Devínskej Inak už túto sobotuKapela ON THE ROAD: na plese zahrajú v doterajšom zložení naposledy. Foto: Slavomír Bachratý


Devínska Nová Ves je hádam najplesovejšou mestskou časťou Bratislavy. O tom, že sa Novovešťania vedia baviť, svedčí široká plesová ponuka. Sezónu už tradične otvorili matičiari, pokračuje Ples občianskeho združenia Devínska Inak, plesajú aj miestni rybári, Chorváti, futbalisti, a v ponuke nájdeme aj obe miestne základné školy a základnú umeleckú školu.

V sobotu 26. januára 2019 sa už po ôsmy raz otvorí veľká sála Istra Centra aj plesu združenia Devínska Inak, ktorý si za tie roky získal medzi obyvateľmi veľkú obľubu.


Lenka Hlaváčová: Nebolo jednoduché presadiť sa, dnes je náš ples prémiovou udalosťou


"Keď sme s plesom začínali v roku 2012, nebolo jednoduché presadiť sa v konkurencii iných spolkov a združení, ktoré mali v Devínskej Novej Vsi dlhoročnú tradíciu", povedala pre náš web organizátorka plesu Lenka Hlaváčová. "Pamätám si, že v ten rok sme hostili približne 80 ľudí. Tento rok sa blížime k naplneniu kapacity sály a môžem povedať, že k dispozícii je posledných 20 vstupeniek, pričom záujem neutícha. Mnohí si rezerváciu nechávajú na poslednú chvíľu", dodala Hlaváčová, podľa ktorej sa ples združenia Devínska Inak za ostatných osem rokov vypracoval na významnú spoločenskú udalosť našej mestskej časti.

Svedčí o tom aj priazeň čestných hostí. Podľa organizátorov podujatia potvrdil svoju účasť primátor Bratislavy Matúš Vallo s manželkou aj prvá námestníčka primátora Tatiana Kratochviľová s manželom. Medzi pozvanými nechýba ani starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír s partnerkou, viacerí poslanci hlavného mesta aj bratislavských mestských častí. Medzi čestnými hosťami uvítame aj riaditeľov miestnych základných a materských škôl.

Podľa Lenky Hlaváčovej by plesy nemali byť vnímané ako snobské podujatia pre miestnu smotánku. "Vždy sme sa usilovali, aby bol náš ples otvorený pre celú miestnu komunitu. Účasť čestných hostí napovedá čo to aj o kredite celej reprezentácie Devínskej Novej Vsi navonok. Je to signál spoločenského rešpektu a odkaz, že aj čestní hostia berú záujmy Devínskej Novej Vsi vážne", povedala Hlaváčová. Len nenápadne pripomenieme, že za uplynulé dve volebné obdobia si plesy museli vystačiť s miestnymi osobnosťami.


Bohatý program aj nový catering, On The Road asi naposledy


Plesuchtivých hostí bude programom sprevádzať DJ Mirec a kapela On The Road, ktorá je mimoriadne obľúbená. Frontman kapely Ľubo Šimkovič nášmu webu prezradil, že kapela v decembri oznámila po rokoch svoj koniec. Na plese združenia Devínska Inak tak odohrajú svoj posledný koncert a preto do toho chú dať všetko. Na otázku, či si na pódiu zahrajú aj s Matúšom Vallom, ktorý je okrem primátorovania aj basgitaristom známej kapely Para, sa Šimkovič len tajuplne usmial. "Basgitarista basgitaristovi vždy rozumie", naznačil. 

Oproti minulým ročníkom sa organizátori usilovali pozdvihnúť aj občerstvenie. Tento rok bude zabezpečené formou teplého bufetu od cateringovej spoločnosti. Pripravená je aj bohatá tombola.

V prípade záujmu si posledné vstupenky môžete objednať zaslaním e-mailu na ples@devinskainak.sk

 

(di)

 

 

 

Pridaj svoj názor

Odkaz na pravidlá.


Všetky názory v diskusii

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 6529 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig