DevinskaInak.sk » Devínska žila hokejom: prvýkrát aj veľkoplošne

Web na Vašej strane ...
Peter Kolega - 19.02.2014 - 1931 čítaní

Devínska žila hokejom: prvýkrát aj veľkoplošne

Slovenská hokejová reprezentácia ukončila svoje olympijské pôsobenie štvrtým zápasom s bratskou Českou republikou. Fandilo im celé Slovensko, po prvý raz sa hokej prenášal aj na veľkoplošnom plátne v uliciach Devínskej Novej Vsi.

Devínska žila hokejom: prvýkrát aj veľkoplošneOlympijský hokej v Scéne v oblúkoch. Foto: Michal Gašparík


Rozpačitý začiatok

Slovenskí hokejisti vstúpili do olympijského turnaja o medaile veľmi rozpačito, keď dostali hneď v prvom zápase s USA debaklových 1:7. Hernej pohode v kabíne určite neprispeli ani špekulácie okolo reprezentačnej zostavy a neúčinkovaní útočníka Mira Šatana, či obrancu Ľuba Višňovského.


Zmeny v zostave nepomohli

Smola sa neprestala našim lepiť na korčule ani v druhom záspase so Slovinskom. Tento papierový outsider výrazne ťahaný centrom zámorského klubu NHL Los Angeles Kings Anže Kopitarom potrápil už v turnaji pod olympijskými kruhmi nejedného favorita. Ich herná disciplína, jednoduchá hra a bojovnosť pomohli zvíťaziť tímu Slovinska nad Slovenskom v pomere 1:3. Slováci sa v zápase nenašli, chýbala odvaha zakončovať. Divák mal pocit, akoby bolo Slovincov na ľadovej ploche viac než našich. Nepomoholo ani výrazné premiešanie hokejovej zostavy,v ktorej dostali väčší priestor mladé hviezdy Tomáš Tatar a Richard Pánik. Tréner Vladimír Vůjtek navyše vystriedal v úvodných dvoch zápasoch brankárov Haláka i Budaja.


Nádej na záver

Posledný zápas v skupine s domácim Ruskom akoby nalial našim fanúšikom novú nádej.  Slovenskí hokejisti potrápili favorita turnaja, keď hrali obetavo v obrane, snažili sa uvoľňovať do brejkov, vyvarovali sa chybám z predchádzajúcich zápasov. Vo svojej životnej forme podržal tím tretí brankár Ján Laco, ktorý zužitkoval skúsenosti z ukrajinského Donecku, zvyknutý hrať na širokom štadióne KHL. Stav 0:0 udržal v riadnom hracom čase i v predĺžení. Ruský medveď zdolal našich hokejistov až v samostatných nájazdoch celkovým výsledkom 1:0.
V skupine o postup do štvrťfinále Slováci v prvej tretine s Českom absolútne prepadli, keď si po zásadných chybách v obrane nechali streliť tri góly za sebou, z toho dva po úplne zbytočných vylúčeniach Marinčina a Jurča. Druhú tretinu odohrali vyrovnane 1:1 a v tretej sa tímu Slovenska podarilo po znovuzrodení zázračne vytiahnuť celkový výsledok na jednogólový rozdiel 4:3 v prospech českého tímu, čo však už na víťazstvo nestačilo. Po góle Plekanca do prázdnej Lacovej bránky skončil zápas Česká republika - Slovensko 5:3.


Fandili sme aj v Devínskej, prvýkrát veľkoplošne

Prvýkrát v histórii Devínskej Novej Vsi bol prenášaný hokejový zápas z olympijských hier na plátno v uliciach mestskej časti. Akciu technicky a finančne zabezpečovalo Občianske združenie Devínska Inak, zámerom bolo vniesť športové nadšenie z olympijskej myšlienky priamo medzi ľudí. Premietal sa nedeľnajší zápas Slovenska s Ruskom, miestom bola Scéna v oblúkoch za budovou VÚB na Eisnerovej ulici. O tomto mieste Devínskonovovešťania už dlho vedú diskusie, či plní svoj pôvodne kultúrny účel, v nedeľu žilo hokejom.

Organizátori držia palce všetkým slovenským reprezentantom na Olympiáde v Soči a pri nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji ponúknu verejnosti možnosť sledovať ďalšie naše zápasy.

 

 
Foto 1: Rastislav Tešovič, Foto 2: Michal Gašparík

 


Peter Kolega
autor je členom združenia Devínska Inak

peter.kolega@devinskainak.sk

 

 

Pridaj svoj názor

Odkaz na pravidlá.


Všetky názory v diskusii

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 3954 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig