DevinskaInak.sk » Devínska v transparentnosti prepadla

Web na Vašej strane ...
(di) - 07.10.2014 - 2892 čítaní

Devínska v transparentnosti prepadla

Devínska Nová Ves sa v rebríčku transparentnosti samospráv prepadla na nelichotivé 62. miesto s ratingom otvorenosti C-. Pred našou mestskou časťou sa umiestnili mestá ako Krompachy, Smižany, či Handlová.


Hodnotenie stovky najväčších slovenských samospráv vykonáva každé dva roky nezisková organizácia Transparency International Slovensko (TIS) podľa rovnakých kritérií pre všetky hodnotené mestá a obce v rámci programu Otvorená samospráva.

Devínskej Novej Vsi hodnotenie vytklo nedostatky v prístupe k zverejňovaniu informácií a v rozpočtovaní. Zásadné nedostatky sú podľa TIS v možnosti účasti verejnosti na rozhodovaní, v transparentnosti predaja a prenájmu obecného majetku, dotáciách, bytovej politike, férovosti prijímania zamestnancov a tiež v oblasti konfliktu záujmov. Za kritickú považuje správa kategóriu otvorenosti stavebného úradu, v ktorej Devínska získala presne 0% z možných sto, čo sa z hodnotenej stovky podarilo len zopár samosprávam.

V roku 2012 sa v rovnakom hodnotení umiestnila naša mestská časť na 33. mieste (C+), v roku 2010 na 96. mieste (D-). Celkovo z desiatich posudzovaných mestských častí Bratislavy dosiahli horší rating transparentnosti už len Dúbravka (D+), Karlova Ves (D+) a Vrakuňa (D-). Za Hlavným mestom Bratislava (B+) zaostáva Devínska Nová Ves v stobodovom rebríčku presne o 58 miest.

Podrobné informácie o hodnotení samospráv nájdete na webovej stránke projektu Otvorená samospráva, alebo kliknutím SEM.

 

(di)

 

 

 

Pridaj svoj názor

Odkaz na pravidlá.


Všetky názory v diskusii

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 4344 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig