DevinskaInak.sk » 7.2.2019 zasadnú mestskí poslanci

Web na Vašej strane ...
Rastislav Tešovič - 05.02.2019 - 2115 čítaní

7.2.2019 zasadnú mestskí poslanci

Bratislavské mestské zastupiteľstvo čaká najbližší štvrtok (7.2.2019) plánované zasadnutie. Poslanci sa budú venovať personálnym zmenám, pomenovaniu ulíc, aj správe majetku mesta.

7.2.2019 zasadnú mestskí poslanciMestských poslancov čaká viac ako päťdesiat bodov programu. Foto: Rastislav Tešovič


Mestskí poslanci sa od komunálnych volieb (10.11.2018) zišli zatiaľ dva krát. Prvý raz sa na slávnostnom zasadnutí dňa 7.12.2018 ujali svojich mandátov zložením sľubu a pred Vianocami 19.12.2018 rokovací maratón pokračoval už riadnym pracovným tempom, počas ktorého boli vytvorené odborné komisie a plán práce na najbližší rok.

Vo štvrtok 7.2.2019 zasadne bratislavské zastupiteľstvo do tretice. Na pláne je voľba Mareka Gajdoša za náčelníka Mestskej polície Bratislava, vymenovanie novej riaditeľky Mestských lesov Bratislava, očakáva sa zrejme aj dodatočné zaradenie materiálu k výmenám členov predstavenstviev a dozorných rád mestských obchodných spoločností.

Novinkou je, že členovia predstavenstiev sa budú vyberať verejne z radov odborníkov. Predložený materiál, ktorý to má umožniť, dáva nádej, že tento zámer predstaviteľov hlavného mesta má šancu na úspech.

V prípade schválenia navrhovaného všeobecne záväzného nariadenia hlavného mesta dostanú obyvatelia Petržalky, Karlovej Vsi a Nového Mesta nové názvy niektorých ulíc. Návrh bol odobrený názvoslovnou komisiou mesta.

V podchode na Trnavskom mýte pribudnú po realizácii verejnej obchodnej súťaže noví nájomníci, dozvieme sa niečo o rozvojových zámeroch mesta, začneme konanie o ochrane verejného záujmu a prerokujeme návrh výpožičky plôch na zimných štadiónoch pre mládežnícke kluby.


Materiály na rokovanie mestského zastupiteľstva v rozsahu, v akom ho dostávajú poslanci, nájdete kliknutím SEM.

 

Rastislav Tešovič

autor je poslancom Bratislavy za Devínsku Novú Ves
kandidoval ako nezávislý, s podporou združenia Devínska Inak

 

 

 

 

Pridaj svoj názor

Odkaz na pravidlá.


Všetky názory v diskusii

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 6360 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig