DevinskaInak.sk » Úvod

Web na Vašej strane ...

Ako to bude so zberom triedeného odpadu? Navrhujeme mestu častejší odvoz!

Ako to bude so zberom triedeného odpadu? Navrhujeme mestu častejší odvoz!

Bratislavský magistrát oznámil novú filozofiu odvozu plastov, papiera a kompozitných materiálov. Časť obyvateľov sa na nový systém teší, mnohí však na sociálnych sieťach vyjadrujú obavy. Ako to teda bude? čítaj celý článok ›

Devínsku Novú Ves čaká detská lampionáda

Devínsku Novú Ves čaká detská lampionáda

Devínskonovoveské Istra centrum už po mnohé roky organizuje jesennú lampionádu spojenú so súťažou o najkrajšie lampióny. Tá tohtoročná sa uskutoční vo štvrtok 25.10.2018. Registrácia vlastnoručne vyrobených lampiónov je od 16:30 h, od 17 h pokračuje program diskoparádou Šaša Maroša a o 19h sa uskutoční lampiónový sprievod cez Devínsku Novú Ves. Vstupné: 1,50 eur (deti registrované do súťaže zdarma). čítaj celý článok ›

Zapálili sviečky pri cyklomoste

Zapálili sviečky pri cyklomoste

Pri príležitosti Dňa pamiatky zosnulých (2.11.) si členovia občianskeho združenia Devínska Inak uctili pamiatku obetí železnej opony tichou spomienkou a zapálením sviečok pri pamätníku pod Cyklomostom slobody v Devínskej Novej Vsi. čítaj celý článok ›

Mesto predĺžilo otváracie hodiny cintorínov

Mesto predĺžilo otváracie hodiny cintorínov

Od 1. do 8. novembra budú mestské cintoríny otvorené pre verejnosť denne od 7:00 h do 20:00 h, v Devínskej Novej Vsi v dňoch 1. a 2. novembra až do 21:00 h. Varujú aj pred zlodejmi a nepoctivými kamenármi, informoval správca bratislavských cintorínov spoločnosť Marianum. čítaj celý článok ›

Fašiangy v Devínskej sa začali

Fašiangy v Devínskej sa začali

Už sme si zvykli, že v našej kultúrnej obci sa každoročne deň po Troch kráľoch začínajú fašiangy. Končia o polnoci pred Popolcovou stredou, kedy sa začína 40 dňový predveľkonočný pôst. Fašiangy sa slávia po celej strednej Európe a pochádzajú ešte z predkresťanských čias. Vieme však, čo znamenajú a ako ich slávime v Devínskej Novej Vsi? čítaj celý článok ›


Editoriál

Dajme Devínskej lepšiu budúcnosť!

Ako kandidátovi na starostu mestskej časti s parametrami rozpočtu okresného mesta mi veľmi záleží, aby mestskú časť a miestny úrad riadili odborníci.

Ak to tak má byť, musím začať logicky od seba.

Mám ukončené magisterské vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v odbore právo. Počas svojho štúdia som sa špecializoval na verejnú správu a diplomovú prácu som obhajoval práve z problematiky deľby oprávnení a vzťahov jednotlivých orgánov verejnej moci.

Od roku 2003 pracujem vo finančnej správe, kde som v rokoch 2006 až 2010 viedol viaceré kolektívy, s viacerými stupňami riadenia, z ktorých najväčší z celoslovenskou pôsobnosťou mal 305 ľudí a pobočku v každom krajskom meste.

V rokoch 2003 až 2010 som Slovensko zastupoval v odborných pracovných skupinách na úrovni Európskej komisie a Rady EÚ, zodpovedných najmä tvorbu európskej legislatívy. Neskôr som participoval na tvorbe právnych predpisov na Finančnom riaditeľstve SR.

V prípade svojho zvolenia za starostu Devínskej Novej Vsi budú moje úplne prvé kroky viesť k obnoveniu dôveryhodnosti miestneho úradu v očiach verejnosti a k nápravaniu neprávostí, ktoré napáchalo doterajšie vedenie.

Ďalej sa budem riadiť volebným programom, ktorý som vypracoval so svojim tímom a v pravidelných štvrťročných intervaloch sa chcem postaviť pred verejnosť s jeho detailným odpočtom.

Pre realizáciu volebného programu sa hneď od samotného začiatku budem snažiť získať širší konsenzus v miestnom zastupiteľstve na báze spolupráce a otvorenosti. Uvedomujem si, že to nie je ľahká úloha, ale moja doterajšia komunálna skúsenosť ma naučila vytrvalosti.

Som presvedčený, že len takto zabezpečíme Devínskej lepšiu budúcnosť.

Náš veľmi podrobný volebný program je rozčlenený podľa jednotlivých častí Devínskej Novej Vsi a zahŕňa aj spôsob jeho realizácie. Je zverejnený na našej webovej stránke rovnako ako životopisy celého nášho tímu.

Rasťo Tešovič

24.09.2022

Meniny má Ľuboš, Ľubor

Partneri

Materské centrum Bublinka
Škola šeliem
Goodsports International Slovensko
AŠK Inter Bratislava

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 6529 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig