DevinskaInak.sk » Otázky a odpovede

Web na Vašej strane ...

Odkaz samospráve

 

Všetky zodpovedané otázky

09.04.2018 17:53:30 | Ing. Jozef Rybár | Podnet

Vážení, prajem dobrý deň. Rád by som upozornil na strom pri obytnom dome Jána Smreka 22, na jeho juho-východnom rohu. Už pred rokmi som žiadal, aby bol vyťatý, lebo jeho korene poškodzujú dom. Boli poslaní orezávači, ktorí orezali strom tak, že po rokoch hrozí, že sa strom pri silnejšom vetre vyvalí. Jeho koruna je totižto tak orezaná, že v skutočnosti je to len polkoruna a strom sa nakláňa viac a viac nad chodník pre peších. Žiadam zodpovedných, aby si prišli pozrieť tento nebezpečný strom, kým nepríde k nešťastiu. Strom bol zasadený mestskou samosprávou, preto ho musí aj odstrániť. Som ochotný sa na obhliadke zúčastniť a povedať a vysvetliť svoje argumenty. Taktiež chceme v najbližších dňoch začať so zateplovaním domu a uľahčilo by to stavbe lešenia. Žiadam o overenie stavu na mieste so zástupcami životného prostredia z miestneho úradu a niekoho zo stavebného odboru. Za kladné vybavenie vopred ďakujem. S pozdravom, Jozef Rybár, Jána Smreka 22, Bratislava

Odpovedal: Rastislav Tešovič (dňa 11.10.2018)

Dobrý deň,

podnet sme postúpili príslušnému zamestnancovi miestneho úradu.

 

S pozdravom,

 

Devínska Inak

18.10.2017 18:50:20 | Marek | Podnet

Dobrý deň, komu treba nahlásiť vrak vozidla, ktoré parkuje - zabera miesto na ulici Milana Marečka 6 - čierne terénne vozidlo s americkou značkou čo stojí pod terasou, mäkké gumy a bez našich ŠPZ? Ďakujem za info

Odpovedal: (di) (dňa 28.10.2017)

Ďakujeme za podnet, posunuli sme ho miestnemu úradu, referátu životného prostredia.

30.08.2015 09:59:38 | Helena Lušuchová | Otázka

Na MŠ M. Marečka 16 firma YUKO z Galanty vykonáva zateplovacie práce. Celú sobotu 29.8. a nedelu 30.8. boli obyvatelia okolitých bytoviek povinní počúvať buchot, vŕtanie a stavanie lešenia. Chápali by sme to, ak by práce na stavbe finišovali v záujme detí, ale cez týždeň sa na stavbe nepracovalo /ak tak len 2-3/ hodiny denne. Žiadam o sdelenie, či má firma povolenie pracovať aj v dňoch pracovného pokoja a dúfam, že sa táto situácia nebude už opakovať. Ďakujem

Odpovedal: Rastislav Tešovič (dňa 05.12.2016)

Dobrý deň pani Lušuchová,

obťažovanie stavebným hlukom cez víkendy môže byť skutočne veľmi nepríjemné, najmä ak sa opakuje. Preto sme vyvinuli iniciatívu a spolu s miestnym úradom sme pripravili novelu všeobecne záväzného nariadenia, ktorým sa obmedzí poskytovanie služieb v stavebníctve cez víkendy.

S pozdravom,

Rastislav Tešovič

27.11.2015 19:59:32 | Peter Polakovic | Otázka

Dobrý deň, rád by som počul odpoveď samosprávy na toto:

http://www.teraz.sk/regiony/obytna-zona-devinska-nova-ves-terenne-up/168291-clanok.html

http://bratislava.sme.sk/c/8086156/pri-obytnej-zone-v-devinskej-novej-vsi-pracuju-tazke-stroje-nevedno-preco.html

https://www.odkazprestarostu.sk/bratis

Odpovedal: Rastislav Tešovič (dňa 05.12.2016)

Dobrý deň, otázka je namieste, tiež sme sa pýtali, ale nedostali relevantnú odpoveď. Stavebné práce povoľuje a zakazuje stavebný úrad, ktorého jediným šéfom je starosta mestskej časti.

13.12.2015 19:12:14 | Peter | Otázka

Dobrý deň,

dozvedia sa konečne občania na Ľubovníkovej a Bystrickej, aká čierna neoznačená stavba vzniká priamo pod ich oknami na ploche niekoľkých hektárov vedľa VW ??? Alebo sa to vyrieši zase "po slovensky" dodatočnou pokutou, ked nás už ťažké mechanizmy prestanú otravovať a všetci zainteresovaní budú spokojní - samozrejme, okrem obyvateľov tejto časti DNV, lebo o tých ide až v poslednom rade?
Pripájam link na podnet p. Polakoviča v tejto veci - dodnes bez odpovede:

https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/22672/neoznacena-stavba-na-j-jonasa

V članku SME k tejto problematike sú odpovede starostu Jambora aj predsedníčky Komisie výstavby DNV Janatovej viac než vyhýbavé:

http://bratislava.sme.sk/c/8086156/pri-obytnej-zone-v-devinskej-novej-vsi-pracuju-tazke-stroje-nevedno-preco.html

Na zasadnutí MZ DNV 4.11.2015 sa v bode Rôzne mihne krátka informácia od starostu o zamýšľanom parkovisku na tomto pozemku, o ktorom jedná VW s majiteľom pozemku - to je v rozpore s výpoveďami starostu aj zástupcu VW vo vyššie uvedenom článku.

Takže ako, vážení zástupcovia občanov? Bavíte sa dobre?

Odpovedal: (di) (dňa 05.12.2016)

Dobrý deň, otázka je namieste, tiež sme sa pýtali, ale nedostali relevantnú odpoveď. Stavebné práce povoľuje a zakazuje stavebný úrad, ktorého jediným šéfom je starosta mestskej časti.

Miestne zastupiteľstvo podľa zákona rozhoduje o nakladaní s majetkom mestskej časti a schvaľuje rozpočet. Starosta zas rozhoduje o štruktúre miestneho úradu, je zamestnávateľom jeho zamestnancov a šéfuje stavebnému úradu. Tak je to zákonom rozdelené.

Stavebný úrad s poslancami nekomunikuje a jediný, kto ho môže vymeniť, potrestať, odmeniť, je starosta mestskej časti a toho zas môžu vymeniť jedine voliči. Zastupiteľstvo starostovi schvaľuje odmeny a plat - odmeny mu neboli schválené žiadne a plat sme mu schválili minimálny, aký zákon pripúšťa.

Podľa informácií, ktoré sme získali, sa na danom pozemku nič nestavia, využíva sa ako parkovisko, a to tak, že si vlastník požiadal o vydanie stavebného povolenia a tým pádom tam zriadil stavenisko, ktoré môže počas platnosti stavebného povolenia využívať aj na státie vozidiel.

27.03.2016 15:08:46 | Katarina | čierna skrinka (bez odpovede)

Dobry den, mozem sa opytat preco pri jazere ktore je s bliziacou sa jarou coraz viac frekventovanym miestom chybaju lavicky(ostala len konstrukcia) a preco obrovska diera na chodniku bola zahadzana troma balvanmi? Na poziadanie prilozim aj fotografie. Dakujem

Odpovedal: (di) (dňa 05.12.2016)

Dobrý deň, poprosím o zaslanie fotografií na napady@devinskainak.sk

 

17.08.2014 08:37:14 | Dušan Dobrík | Podnet

Dobrý deň,
neviem prečo sa Múzeum železnej opony ešte stále nazýva múzeom, lebo je v takom dezolátnom stave že by si zaslúžilo opravu.

Odpovedal: Rastislav Tešovič (dňa 03.04.2015)

Ďakujeme za podnet. Múzeum železnej opony vlastne nie je múzeom v pravom slova zmysle. Ide o pozostatok ostnatých drôtov niekdajšej ochrany štátnej hranice. Veríme však, že v lokalita blízko cyklomostu je tak návštevnícky zaujímavá, že by malo zmysel vybudovať v okolí aj stálu expozíciu.

22.04.2014 15:44:52 | Roman | Otázka

Dobrý deň, prosím vás to čo už na miestnom úrade vedia chodiť v čase? Pri zámeroch na prenájom majú pri zámere prenájmu v Mýtnici termín na podanie prihlášok, ktorý uplynul skôr než to zverejnili.

http://www.devinskanovaves.sk/uradna-tabula/zverejnenie-zamerov.html?page_id=3108

Odpovedal: Rastislav Tešovič (dňa 22.04.2014)

Dobrý deň, skutočne sú tam nekorektné údaje, bezodkladne som informoval prednostu miestneho úradu Ing. Olexíka s požiadavkou, aby zámer prenájmu zverejnili nanovo. Ďakujeme za podnet a dôveru.

14.01.2014 09:20:05 | Gabriel | Otázka

Dobrý deň,

Prečo samosprava nerieši podnety od svojich občanov?
http://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/devinska-nova-ves?page=1
Myslim, ze niektore by sa dali hned vyriesit.

S pozdravom
Gabriel

Odpovedal: Rastislav Tešovič (dňa 14.02.2014)

Viaceré z uvedených podnetov boli vyriešené, na niektoré samospráva len odpovedala a niektoré zostávajú nepovšimnuté. Na dôvody sa spýtam formou interpelácie priamo starostu mestskej časti, odpoveď následne zvereníme. Každopádne dávame možnosť obyvateľom mestskej časti podávať podnety samospráve z každodenného života priamo formou funkcie Odkaz samospráve na tejto webovej stránke.

14.02.2014 02:51:54 | Miro | Podnet

Zdravím, bolo by dobré možno kontaktovať firmu čo robila značenie ulíc, že tá Uhrovecká je zle. Dík

Odpovedal: Rastislav Tešovič (dňa 14.02.2014)

Dobrý deň, uvedený problém som osobne tlmočil na Komisii životného protredia s tým, že zamestnankyňa miestneho úradu p. Rattayová prisľúbila zabezpečiť nápravu u dodávateľskej firmy.
Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 6529 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig