DevinskaInak.sk » OZ Devínska Inak » Kto sme

Web na Vašej strane ...

OZ Devínska Inak » Kto sme

Občianske združenie Devínska Inak bolo založené v roku 2010 ako nezávislé občianske zoskupenie usilujúce o trvalo udržateľný rozvoj Devínskej Novej Vsi na princípoch občianskej spoločnosti, účasti verejnosti na správe vecí verejných, občianskej kontroly výkonu verejnej moci a jej transparentnosti.

Všetky vyššie uvedené atribúty verejného života považujeme za nevyhnutný predpoklad rozvoja mestskej časti a poskytovania kvalitných služieb svojim občanom tak, aby bola skutočným domovom a lepším miestom pre život.

Môžete nás poznať ako spoluorganizátorov Dňa detí v Devínskej Novej Vsi, či multižánrového festivalu Devínska Devínskej, kde prezentujeme už štvrtý rok miestne talenty. Po piaty raz budeme organizovať Spomienku na November ´89 s účasťou zaujímavých hostí.

Angažujeme sa za občianske riešenie problémov našej mestskej časti, akými sú bezpečnosť, doprava, školstvo, ale aj čistota verejných priestranstiev. Nezanedbateľný okruh našich aktivít tvorí protikorupčný program a transparentnosť.

V roku 2010 boli traja členovia združenia Devínska Inak zvolení za poslancov mestskej časti. Kandidovali ako nezávislí, s podporou nášho združenia. V komunálnych voľbách 2014 podporujeme kandidatúru siedmich nezávislých kandidátov do miestneho zastupiteľstva, jedného do mestského zastupiteľstva a máme aj svojho favorita na starostu mestskej časti.

Súčasným predsedom združenia je Rastislav Tešovič, podpredsedníčkou je Danka Vanková. Kontakty na nich nájdete v záložke Kontakty.

Ak Vás naša činnosť zaujala a máte záujem podieľať sa na činnosti združenia alebo sa stať jeho aktívnym členom, napíšte nám na napady@devinskainak.sk

 

Vaša Devínska Inak

 

 

 

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2017
Devínska Inak XI/2017archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig