DevinskaInak.sk » Voľby budú referendom o korupcii starostu

Web na Vašej strane ...
Lenka Hlaváčová - 31.10.2017 - 2434 čítaní

Voľby budú referendom o korupcii starostu

Voľby do VÚC nebudú v Devínskej Novej Vsi len o obsadení miest župana a poslancov. A hoci, starostu v nich vymeniť nemôžeme, budú akýmsi referendom nás všetkých, či tu chceme ďalej tolerovať korupciu na starostovskej stoličke, alebo nie.


Veľa sa v posledných týždňoch diskutuje o dôležitosti nadchádzajúcich volieb. Sú také, akési na okraji. Tak ako vlažne sa k nim stavajú politici, presne tak ich vnímajú aj ľudia. V Devínskej Novej Vsi ale nejde len o to, kto bude županom alebo kto zasadne do župného zastupiteľstva.

Sme jediná mestská časť Bratislavy, na ktorej čele stojí starosta trestne stíhaný za korupciu. Len tak, bez škrupúľ. S teflónovou tvárou rozdáva deťom vysvedčenia, víta ich v škole na začiatku školského roku, zdraví zahraničné návštevy, odovzdáva ocenenia. Akoby sa vôbec nič nestalo.

Človek, za ktorého starostovania sme svedkami toľkých prípadov netransparentnosti a zneužívania moci. Človek, ktorý ako obvinený v trestnom konaní z korupcie nielenže neodišiel z verejného života, ale sa ešte nehanbí vyškierať sa slušným ľudom do tváre a moralizovať v Devexe. Ba dokonca, svoju pravú ruku z miestneho úradu všemožne tlačí do župného zastupiteľstva.

Sme mestská časť, kde už roky nevládne právo, ale sila moci a pocit neohrozenosti. Jediný, kto to môže naozaj zmeniť, ste vy.

Preto voľby do VÚC nebudú len o obsadení miest župana a poslancov. A hoci, starostu v nich vymeniť nemôžeme, budú akýmsi referendom nás všetkých, či tu chceme ďalej tolerovať korupciu na starostovskej stoličke, alebo nie.

Nenechajme to na náhodu. Poďme 4. novembra k voľbám a povedzme korupcii jasné nie.

 

Lenka Hlaváčová

 

 

Pridaj svoj názor

Odkaz na pravidlá.


Všetky názory v diskusii

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 6114 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig