DevinskaInak.sk » Veronika Veslárová bloguje: Terasu na Milana Marečka treba konečne opraviť

Web na Vašej strane ...
Veronika Veslárová - 13.11.2014 - 6871 čítaní

Veronika Veslárová bloguje: Terasu na Milana Marečka treba konečne opraviť

Ako autorka článkov a blogov, ktoré upozorňovali na bariéry v Devínskej Novej Vsi, som rada, že sa ľady pohli a v tejto oblasti sa už čo to spravilo. Odstraňovanie bariér určite oceníme my, telesne postihnutí, mamičky s kočíkmi, ale aj starší občania. Ešte ale treba vynaložiť veľa úsilia, aby sa debarierizácia našej mestskej časti skompletizovala na úroveň európskych metropol. Tento cieľ je možný len za aktívnej účasti samosprávy.

Veronika Veslárová bloguje: Terasu na Milana Marečka treba konečne opraviťTerasa na ulici Milana Marečka je hanbou Devínskej Novej Vsi. Foto: redakcia


Jednou z oblastí na ktoré sa dosiaľ nemyslelo, je oprava rozbitých chodníkov, tieto chodníky priamo vytvárajú bariéry aj tam, kde predtým neboli. Rozbité chodníky sú, bohužiaľ, stále aktuálnou témou.  

Terasa na Milana Marečka nie je v tejto otázke výnimkou, je podľa môjho názoru v kritickom stave. Jamy, praskliny a nerovnosti nie sú v tomto úseku ničím zvláštnym. Chodník, ktorý vedie k rampe tejto terasy je značne rozbitý, nebezpečenstvo hrozí, ak sa dostane do tejto škáry malé koliesko či už od kočíka alebo invalidného vozíka.

Jamy, praskliny a nerovnosti nie sú v tomto úseku ničím zvláštnym.                                             Foto: redakcia


Na terasu vedú dve rampy. Problém vidím v sklone tejto rampy. Obe rampy sú veľmi strmé, vozičkár sám po nich nevyjde hore, ani nezíde dolu, hrozí mu prevrátenie. Samotná terasa je v takom dezolátnom stave, že treba medzi výmoľmi klučkovať ako na prekážkovej dráhe, taktiež hrozí  riziko poškodenia kočíka alebo invalidného vozíka. Navyše je na paneláku postavené lešenie a okolo samé popadané betónové časti, ktoré nielenže rozbíjajú tento chodník ešte viac, ale je to aj nebezpečné, ak by niekomu takéto prekvapenie pristálo na hlave. Moderné chodníky sú dnes urobené z takých materiálov, aby boli odolné voči snehu, mrazu, posypovej soli alebo nadmerným horúčavám.

 

Obe rampy sú veľmi strmé, navyše v dezolátnom stave.                                                               Foto: redakcia 


Ak chceme zabezpečiť, aby sa po tejto terase bezpečne pohybovali ľudia, je naozaj načase opraviť chodník na terase a pod ňou nielen z estetického ale predovšetkým z bezpečnostného hľadiska.

 

Veronika Veslárová

autorka bola zvolená za poslankyňu
Devínskej Novej Vsi (nezávislá, s podporou Devínskej Inak)

veronika.veslarova@devinskainak.sk

 

 

 

 

Pridaj svoj názor

Odkaz na pravidlá.


Všetky názory v diskusii

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 6529 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig