DevinskaInak.sk » Väčšie dobro

Web na Vašej strane ...
Rastislav Tešovič - 28.10.2017 - 2202 čítaní

Väčšie dobro

„Politika je panské huncútstvo a ľudia sú nútení voliť menšie zlo“, počúvame naokolo pred každými voľbami. Je pravda, že výber kandidátov sa často neblíži k nášmu vysnívanému ideálu a tí zvolení často celé funkčné obdobie ani len nezakopnú o každodennú realitu bežných ľudí. Ale...


Ale treba tiež povedať, že vo volbách neodovzdávame svoju dušu, iba svoj hlas. Neprisaháme nikomu svoju vernosť, ba naopak, získavame právo vyžadovať a kontrolovať. Morálne o to väčšie, ak bol zvolený práve náš favorit. Nemajme očakávania, že sa voľbami z večera do rána vyriešia všetky naše problémy. Čo ale očakávať môžeme a musíme, je, že vyberieme človeka, ktorý bude naším hlasom, ktorý sa starosťami v našom okolí bude aktívne zaoberať a ktorý bude dôsledne zastupovať naše záujmy.

Možno nie kandidáta vysnívaného, ale najlepšieho z možných. Nemusíme nevyhnutne volit menšie zlo, stačí, ak sa postavíme za väčšie dobro. Pre nás všetkých. Inak riskujeme, že ostatní vyberú za nás. Zástupcov oligarchov a politických strán, ktoré už toľko krát sklamali.

A hoci väčšina bežných ľudí takýchto politikov nechce, pre ich úspech stačí veľmi málo, aby k voľbám väčšina neprišla. Voľby totiž budú platné, aj keby sa ich zúčastnil jeden jediný človek. Preto prosím všetkých, ktorým na budúcnosti záleží.

Nenechajte to 4. novembra na náhodu a príďte voliť väčšie dobro. Dajte svoj hlas Veronike Veslárovej. Tvrdo na sebe pracovala. Je pripravená, a ako jediná kandiduje ako nezávislá. Má císlo 9 a na hlasovacom lístku je prvá odspodu.

 

Rastislav Tešovič

 

 

 

Pridaj svoj názor

Odkaz na pravidlá.


Všetky názory v diskusii

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 6114 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig