DevinskaInak.sk » V Devínskej horí záhradná chatka, obecní hasiči nemajú v cisterne vodu

Web na Vašej strane ...
(di) - 13.02.2014 - 4199 čítaní

V Devínskej horí záhradná chatka, obecní hasiči nemajú v cisterne vodu

Dnes (13.02.2014) o 16:22 h nahlásil občan Devínskej Novej Vsi na tiesňovú linku 112 požiar záhradnej chatky. Požiar sa šíri na okolitý porast. Obecný hasičský zbor má aj Devínska Nová Ves, ich hasičská technika však stojí na mraze a bez vody. Aktualizované 14.02.2014 o 17:50 h.

V Devínskej horí záhradná chatka, obecní hasiči nemajú v cisterne voduPožiar si našťastie nevyžiadal obete na životoch. Foto: Pešo


Dnes niečo po štvrť na päť poobede nahlásil občan Devínskej Novej Vsi požiar záhradnej chatky v záhradkárskej osade v smere od Obchodného centra Glavica po starej ceste na Kolóniu.

Požiar pohltil celú unimobunku s prístreškom a od nej sa šíri trávnatým porastom smerom na sever. Okolo 16:40 h prišli k požiarovisku profesionálni hasiči z Okresného hasičského a záchranného zboru Bratislava IV.

Či si požiar vyžiadal straty na životoch, ešte nie je známe. Rovnako ako príčina požiaru, či materiálne škody, budú predmetom ďalšieho skúmania.


(Aktualizované 13.02.2014 o 17:06h)

Podstatné je, že požiar si našťastie nevyžiadal žiadne obete na životoch. Majiteľovi záhradky vznikla materiálna škoda, chatka upravená z unimobunky je zničená. Hasičom sa požiar podarilo uhasiť, o jeho príčine zatiaľ nevedia.

Zarážajúce však je, že hoci Devínska Nová Ves zo svojho rozpočtu každoročne prispieva na činnosť vlastnej organizácii obecného hasičského zboru, tento nie je v zimnom období schopný zasiahnuť. Podľa vyjadrenia šéfa miestnych hasičov Gustáva Dudeka stojí hasičské auto odstavené provizórne na dvore miestneho úradu bez hasiacej látky. Počas mrazov ho nemôžu mať napustené vodou, pretože tá by zamrzla a poškodila hasičskú techniku. V zimnom období sa tak Devínskonovovešťania môžu spoliehať výlučne na štátnych hasičov. 

V minulom roku sa pritom naši občania zo svojich daní poskladali na príspevok Obecnému hasičskému zboru sumou 16435 eur a na rok 2014 je schválený príspevok z obecného rozpočtu vo výške 12410 Eur.

Podľa slov predsedu Komisie ochrany verejného poriadku mestskej časti Rastislava Tešoviča (Devínska Inak) komisia už od roku 2011 žiada miestny úrad o zabezpečenie vhodných priestorov pre uskladneni hasičskej techniky, ktorá takto v zime chátra a nie je ani využiteľná. Neúspešne dopadli i dva Tešovičove návrhy v zastupiteľstve, keď navrhol vyčleniť prostriedky na uskladnenie techniky.

"Od roku 2011 trpezlivo vysvetľujeme starostovi, miestnemu úradu i niektorým poslancom, že situácia je neúnosná. Občania zo svojich daní prispievajú na činnosť obecných hasičov a za svoje peniaze nedostávajú plnohodnotnú protislužbu. Navyše hasičská technika v zime trpí. To čakáme, kým sa niekomu naozaj niečo stane?", odpovedá Rastislav Tešovič na žiadosť nášho webu o stanovisko.


Hasičská technika za desaťtisíce: nevyužitá chátra vedeniu mestskej časti rovno pod oknami.        Foto: autor


Video z požiaru:

Zdroj: youtube.com

 

(di)

 

Pridaj svoj názor

Odkaz na pravidlá.


Všetky názory v diskusii

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 4772 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig