DevinskaInak.sk » Poslanci si vydobili peniaze - magistrát opravuje privádzač do Devínskej

Web na Vašej strane ...
(di) - 10.10.2014 - 3415 čítaní

Poslanci si vydobili peniaze - magistrát opravuje privádzač do Devínskej

Roky zanedbanú komunikáciu medzi Hornbachom a sídliskom v Devínskej Novej Vsi konečne začali opravovať. Uzávierka cesty potrvá od piatku 10. októbra do pondelňajšieho rána 13. októbra.


Privádzač do Devínskej Novej Vsi bol zo strany obyvateľov mestskej časti dlhodobo terčom hlasnej kritiky. S nárastom reálneho počtu obyvateľov nad 20 000 táto hlavná komunikácia, po ktorej premáva mestská hromadná doprava, nepostačuje. Vodiči si sťažujú na nedostatočnú šírku jazdných pruhov a chýbajúcu krajnicu, no v posledných rokoch vplyvom nadmenej záťaže vozidlami vyzerala cesta ako tankodróm.

Správcom komunikácie je bratislavské hlavné mesto. Magistrát viac rokov opravu odsúval z dôvodu plánovaného predĺženia Eisnerovej ulice smerom k Metru, problémom boli vždy aj, ako inak, voľné peniaze v rozpočte.

V tejto situácii, keď sa hlavné mesto Bratislava borí finančnými problémami z minulosti, možno hovoriť takmer o zázraku. Ako web devinskainak.sk informoval mestský poslanec Vladislav Hečko, ktorý sa už v minulosti zasadil o čiastkové opravy spomínanej komunikácie, mestskému zastupiteľstvu sa v septembri podarilo refinancovať existujúce úverové zaťaženie mesta za výhodnejších podmienok, než doteraz.

"Dosiahli sme zníženie úverového zaťaženia a refinancovaním dvoch komerčných úverov dosiahlo hlavné mesto len do konca roka 2014 úsporu 179 634,55 eur. Približne 40% z takto ušetrených peňazí sa nám podarilo získať pre opravu privádzača do Devínskej", povedal Hečko.

Veríme, že oprava cesty bude dokončená načas a že občania Devínskej Novej Vsi sa čoskoro dočkajú aj komplexného dopravného riešenia cestného napojenia.

 

(di)

Ilustračné foto: Devínska Inak

 

 

Pridaj svoj názor

Odkaz na pravidlá.


Všetky názory v diskusii

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 6360 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig