DevinskaInak.sk » Nový orientačný systém Devínsku rozdeľuje

Web na Vašej strane ...
(di) - 12.01.2014 - 2610 čítaní

Nový orientačný systém Devínsku rozdeľuje

Devínskonovovešťania dostali pod stromček nový orientačný systém v hodnote 30.000 eur. Napriek tomu, že bol poskytnutý bezplatne, názory ľudí sa líšia. Na tých za a tých proti.

Nový orientačný systém Devínsku rozdeľujeNový informačný systém: je skutočne neprehliadnuteľný. Foto: Devínska Inak

Doterajšie žlto čierne orientačné tabuľe nahradili koncom minulého roka nové, červenobiele, vo farbách obecných symbolov. Bezplatne ich mestskej časti dodala spoločnosť ARDSYSTEM, s.r.o., Žilina, ktorá sa o podobné služby uchádza aj v iných mestách.

Pôvodný projekt predpokladal osadenie piatich interaktívnych infomiest, 35 uličných smerovníkov, 21 smerových tabúľ, dve infotabule a jednu drevenú turistickú tabuľu. Ako sa pre portál sme.sk vyjadril architekt mestskej časti Ing. Milan Beláček, v skúšobnej prevádzke sú tri interaktívne infomiesta a dopĺňať sa budú aj niektoré ďalšie tabule. Infomiesta zatiaľ poskytnú návštevníkovi Devínskej Novej Vsi mapu a informácie o miestnych pamätihodnostiach. Pôvodný projekt počíta aj so šírením QR kódov, možnosti stiahnuť si mobilné aplikácie a pripojenia na bezplatný wifi internet. Systém by mal byť zároveň energeticky sebestačný, s napojením na slnečné kolektory.

Ozývajú sa však aj hlasy, že nový informačný systém bol osadený nekvalitne a otázne je, koľko stál mestskú časť nepriamo, v podobe straty na možnosti využívať jeho plochy na reklamu. Na pôvodnom diskusnom fóre nášho webu sme od vás dostali aj takéto príspevky:


Nedá mi sa zamyslieť nad info systémom v DNV. Máme to grátis, ale ta fušerina, alebo súdruhovia z ... niekde urobili chybu? Pri montáži pred IC
(Istracentrum, poz. redakcie) jedna pani upozorňovala na zlú montáž, oproti Maverickovi Mýtna ul. smeruje spolu s Uhroveckou, pri Trojici tabula nevydržala vietor a odpadla, tak ju radšej odovzdám na MÚ lebo by asi odišla do Humpolca, nakoľko je z hliníka. ... Cítim sa trápne keď vidím v sobotu a nedeľu tých návštevníkov ísť smerom k mostu.

Milan


Nemyslím si, že je to grátis. Naša MČ prišla na 10 rokov o všetok príjem z prenájmov reklamných plôch, ktoré prenechala jedinej súkromnej firme bezplatne v rámci celej MČ. Pokiaľ sa mýlim, tak ma prosím opravte.

Maverick

Ulice Uhrovecká a Na mýte: orientačné tabule dokážu i zmiasť.                                             Foto: Devínska Inak


Podľa poslanca mestskej časti Rastislava Tešoviča (Devínska Inak), keď ide o poskytovanie služieb pre mestskú časť "zadarmo", vždy spozornie. "Celkom zadarmo nie je nikdy nič, ani nový informačný systém. Mestská časť dovolila jeho umiestnenie na obecných pozemkoch za symbolické nájomné a vzdali sme sa tiež 50 % plochy infomiest v prospech zhotoviteľa. Za to získame vybudovanie nového systému a zabezpečenie jeho prevádzkyschopnosti po dobu 10 rokov, v opačnom prípade môžeme od zmluvy odstúpiť. Zvažovali sme v miestnom zastupiteľstve všetky za a proti, nakoniec zvíťazila snaha posunúť Devínsku Novú Ves z doby obecných rozhlasov do 21. storočia", uviedol Tešovič.

I keď za prípadné chyby zodpovedá zhotoviteľ a kvalitu dodaných služieb má kontrolovať miestny úrad, prípadné nedostatky môžete nahlasovať aj poslancom za združenie Devínska Inak na spoločný e-mail napady@devinskainak.sk alebo prostredníctvom sekcie Odkaz samospráve na tomto webe. Budeme sa spolu s vami usilovať zariadiť nápravu.


Recesia: Takýto orientačný systém využívajú už roky štamgasti pohostinstva U Jumba.       Foto: Devínska Inak

(di)

Pridaj svoj názor

Odkaz na pravidlá.


Všetky názory v diskusii

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 2365 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig