DevinskaInak.sk » Mimoriadne zastupiteľstvo v Devínskej: Povedzte starostovi, že korupciu nechcete

Web na Vašej strane ...
(di) - 04.04.2017 - 2900 čítaní

Mimoriadne zastupiteľstvo v Devínskej: Povedzte starostovi, že korupciu nechcete

Devínsku Novú Ves čaká mimoriadne zasadanie miestneho zastupiteľstva o korupčnom škandále miestneho starostu Milana Jambora. Nezávislí poslanci z klubu Devínska Inak, ktorí ho zvolali, vyzývajú ľudí, aby starostovi obvinenému z korupcie poslali odkaz.


Bratislavskou mestskou časťou Devínska Nová Ves zmieta škandál jej starostu Milana Jambora (Sieť, SDKÚ, MOST-HÍD). Ten bol políciou prichytený pri korupcii, keď vybavoval kšefty súkromnej firme na okresnom úrade. Starosta sa snažil vplývať na úradníka, a to nielen váhou svojej funkcie.

"V rozhovore mu ponúkol, prípadne prisľúbil, 5-tisíc eurový úplatok za to, aby ako zamestnanec daného pracoviska vyhovel alebo zabezpečil vydanie súhlasného stanoviska úradu k mobilnému zariadeniu na zhodnocovanie odpadu, a taktiež aby zabezpečil schválenie prevádzkového poriadku zhodnocovania odpadu prostredníctvom mobilného zariadenia", zhodnotil ešte 20. marca korupčné správanie Jambora policajný prezident Tibor Gašpar.


Vyzvali ho, aby odišiel


Nezávislí poslanci z klubu Devínska Inak ho na krátkej tlačovej besede tri dni po zverejnení kauzy vyzvali, aby sa vzdal fiunkcie starostu a poslanca Bratislavy. "Je to elementárna ľudská slušnosť, odísť a nechať veci vyšetriť orgánmi činnými v trestnom konaní", povedal vtedy novinárom Rastislav Tešovič, predseda združenia Devínska Inak a miestny poslanec.


Podľa aktivistov sa starosta pokúšal v prospech súkromnej firmy zlegalizovať už fungujúci biznis so strojom na drvenie asfaltu. Podľa nezávislého poslanca Michala Gašparíka sú dostupné informácie, že stroj fungoval v susedstve prevádzky spoločnosti Metro v Devínskej Novej Vsi približne dva roky. "Ak má Milan Jambor takýto vzťah k ochrane životného prostredia, ako sa majú cítiť tisíce ľudí žijúci na sídlisku v Devínskej Novej Vsi, kde Jambor zastrešoval sanáciu toxických gudrónov?", pýta sa Gašparík.

Na podivné praktiky pri zneškodňovaní karcinogénneho odpadu v roku 2015 za vyše 12 miliónov eur aktivisti upozorňovali, no nikto ich hlas nebral do úvahy. Michal Gašparík po údajnom zneškodnení nebezpečného odpadu našiel a zdokumentoval voľne ležiace kusy nebezpečných gudrónov v okolí lokality Pod Srdcom.


Zvolali zastupiteľstvo, občania majú starostovi napísať, čo si myslia o korupcii


Aktivisti iniciovali mimoriadne rokovanie miestneho zastupiteľstva v Devínskej Novej Vsi, kde by mal starosta Milan Jambor vysvetliť jeho trestné stíhanie za korupciu. Uskutoční sa vo štvrtok, 6. apríla so začiatkom o 14:30 h v budove vily Košťálova na Novoveskej ulici 17 v Bratislave - Devínskej Novej Vsi.

Podľa predstaviteľov Devínskej Inak, každý môže prísť vyjadriť svoj názor priamo na zastupiteľstvo. "Kto sa však nemôže zúčastniť, ale chce starostovi obvinenému z korupcie niečo odkázať, môže tak spraviť cez špeciálnu e-mailovú schránku korupcia@devinskainak.sk", mienia zástupcovia združenia Devínska Inak. Neskôr chcú e-mailovú schránku využívať na nahlasovanie korupcie občanmi. Priebeh zastupiteľstva budú vysielať naživo cez svoju stránku Devínska Inak na sociálnej sieti Facebook. "Nemôžeme to nechať nepovšimnuté, veríme, že nás ľudia podporia" dodáva Tešovič.

 

(di)

 

 

Pridaj svoj názor

Odkaz na pravidlá.


Všetky názory v diskusii

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 6529 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig