DevinskaInak.sk » Mesto predĺžilo otváracie hodiny cintorínov

Web na Vašej strane ...
(di) - 01.11.2017 - 2017 čítaní

Mesto predĺžilo otváracie hodiny cintorínov

Od 1. do 8. novembra budú mestské cintoríny otvorené pre verejnosť denne od 7:00 h do 20:00 h, v Devínskej Novej Vsi v dňoch 1. a 2. novembra až do 21:00 h. Varujú aj pred zlodejmi a nepoctivými kamenármi, informoval správca bratislavských cintorínov spoločnosť Marianum.

 

Počas tohtoročných Dušičiek očakáva správca bratislavských cintorínov zvýšenú návštevnosť. Môže za to aj víchrica, kvôli ktorej bola väčšina pietnych miest v Bratislave v posledné dni uzatvorená. "Mnoho obyvateľov si príde pripomenúť svojich blízkych mimo hlavný nával, a to ešte pred dňom všetkých svätých. Teraz sme mali z bezpečnostných dôvodov zatvorené", povedal pre náš web zamestnanec v informačnej kancelárii bratislavského krematória.

Marianum preto vychádza v ústrety a cintoríny otvorí od 1. do 8. novembra v čase od 7 h do 20 h. V prípade potreby bude počas dvoch dní, a to 31.10. a 1.11 v informačnej kancelárii správcu v Krematóriu, na Martinskom cintoríne, Cintoríne Vrakuňa a v Slávičom údolí zamestnanec, ktorý podá základné informácie o hrobocých miestach, sektoroch, zmluvných vzťahoch a úhradách. Zamestnanci spoločnosti Marianum budú počas Dušičiek zabezpečovať stálu službu pri udržovaní poriadku.

Vedenie cintorínov varuje verejnosť, aby bola ostražitá. Rok čo rok sa stretáva s prípadmi organizovaných vreckárov, ktorí zneužívajú veľký pohyb ľudí, anonymitu a citové rozpoložnie návštevníkov pripomínajúcich si svojich blízkych. Najlepšia obrana je pritom prevencia. Nenechávať tašky bez dozoru pri pomníkoch, kým idete nabrať vodu, nenosiť nápadne drahé doplnky, po zotmení sa zdržiavať v tých častiach cintorína, kde je nejaký pohyb ľudí.

Správca vystríha pred rôznymi neserióznymi osobami pokútne ponúkajúcimi kamenárske práce oslovovaním občanov priamo pri hrobových miestach. "Rovnako si Vás dovoľujeme upozorniť na “neserióznych” kamenárov, ktorí Vás možno budú “obťažovať” priamo pri hrobovom miesta a budú Vám ponúkať kamenárske práce rôzneho druhu, aj bez daňového dokladu. Dobre si preto premyslite, komu dáte zrealizovať kamenárske práce a najmä to, aké záruky a doklad o objednávke Vám takýto kamenár poskytne. Ako správca máme s takýmito kamenárskymi subjektami len veľmi negatívne skúsenosti aj na základe Vašich následných sťažností", píše na svojom webe spoločnosť Marianum.

Cintorín v Devínskej Novej Vsi je v správe miestnej farnosti. V dňoch 1. a 2. novembra bude pre verejnosť otvorený v čase od 7 h do 21 h a od 3. novembra od 7 h do 19 h. Správcu cintorína možno zastihnúť na Miestnom úrade v Devínskej Novej Vsi počas oznámených úradných dní. Najbližšie budú 13.11.2017 a 11.12.2017 od 9 h do 12 h a od 13 h do 17 h.

 

Foto: Ondrejský cintorín, wikipedia.com 


(di)

 

 

Pridaj svoj názor

Odkaz na pravidlá.


Všetky názory v diskusii

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 6360 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig