DevinskaInak.sk » Francúzština už aj u nás

Web na Vašej strane ...
(di) - 07.10.2014 - 2175 čítaní

Francúzština už aj u nás

Novinkou v oblasti jazykového vzdelávania v Devínskej Novej Vsi sú kurzy francúzskeho jazyka. Pod názvom FRANÇAIS Dans Notre Ville, čo v preklade znamená francúzština v našom meste, je možné si vybrať z ponuky skupinových alebo individuálnych hodín pre deti alebo pre dospelých na rôznych úrovniach.


Pre tých, ktorí sa s francúzštinou ešte nestretli, ale radi by sa odhodlali niečo nové naučiť, je určený kurz začiatočníkov, ktorý bude spustený 4. novembra. Výučba bude prebiehať v dňoch utorok a štvrtok od 16:30 – 18:00 v priestoroch devínskonovovskej miestnej knižnice.

Na rovnakom mieste sa koncom septembra začal kurz mierne pokročilých, ktorým sú vyhradené pondelky a stredy. Výhodou obidvoch kurzov sú malé skupinky maximálne ôsmich študentov a krátke 6-týždňové cykly, ktoré sú flexibilnejšie a finančne menej náročné.

Snaha o krúžok francúzštiny na miestnych školách sa zo strany žiakov, bohužiaľ, nestretla s veľkým záujmom. Angličtina a nemčina si dlhodobo udržiavajú popredné miesta a preto sú školákom zatiaľ dostupné hodiny francúzštiny vo forme individuálnych stretnutí. Francúzština si azda časom nájde obľubu aj medzi žiakmi základných škôl, ktoré v súčasnosti pripravujú užšiu spoluprácu so školami v partnerskej francúzskej obci Saint Brice.

Cieľom Français DNV je nielen naučiť či zlepšiť jazykové znalosti, ale predovšetkým zoznámiť Devínskonovovešťanov s francúzskou kultúrou a Francúzskom priamo v našej mestskej časti. Kurzy vedie Mgr. Gabriela Viňanská, ktorá získala magisterský titul z prestížnej parížskej univerzity a tak prináša informácie a skúsenosti priamo „na dlani“.

Pre viac informácií môžete navštíviť stránku www.francuzstinadnv.sk

 

(di)

 

 

 

 

 

Pridaj svoj názor

Odkaz na pravidlá.


Všetky názory v diskusii

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 4965 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig