DevinskaInak.sk » Devínska Inak si pripomenie obdobie neslobody

Web na Vašej strane ...
(di) - 16.11.2018 - 1743 čítaní

Devínska Inak si pripomenie obdobie neslobody

Občianske združenie Devínska Inak si v sobotu 17.11.2018 pripomenie obdobie neslobody. Jej aktivisti a priaznivci si o 17 h uctia pamiatku obetí železnej opony minútou ticha pri rovnomennom pamätníku pri Cyklomoste slobody.


Devínska Inak už po deviaty raz nadväzuje na tradíciu spomienok na November ´89 pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu, ktorý je na Slovensku štátnym sviatkom. Pripája sa tak k Festivalu slobody organizovaného Bratislavským samosprávnym krajom. Ten práve 17. novembra od 10 h do 17 h symbolicky uzavrie devínskonovoveský cyklomost do Rakúska a ľuďom bude vystavovať výjazdné doložky. Tie boli pred rokom 1989 potrebné na prekročenie štátnej hranice do kapitalistickej cudziny.

"Hoci dnešná doba prináša mnohé spoločenské neduhy, ktoré sa nám v kontraste doby môžu zdať frustrujúce, bez novembrového zápasu o ľudské práva a osobné slobody by sme dnes nemali slobodu slova, či možnosť slobodne cestovať. Dnes však stojíme pred novými výzvami, akými sú ohrozenie slobôd jednotlivcov partokraciou s oligarchami v pozadí", povedal predseda združenia Devínska Inak.

Na spomienku všetkých srdečne pozývame.


(di)

 

 

 

 

Pridaj svoj názor

Odkaz na pravidlá.


Všetky názory v diskusii

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 6360 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig