DevinskaInak.sk » 17. november v Devínskej Novej Vsi

Web na Vašej strane ...
Mgr. Dana Vanková - 08.12.2013 - 2283 čítaní

17. november v Devínskej Novej Vsi

Uplynulú nedeľu, 17. novembra 2013 pozvalo OZ Devínska Inak obyvateľov Devínskej Novej Vsi na už v poradí 4. ročník kultúrnej akcie Spomienka na November ´89, ktorá sa tradične konala na námestí Jána Kostru. Všetci pozvaní, ale i náhodní okoloidúci si mohli pri príjemnom občerstvení a živej hudbe zaspomínať na novembrové udalosti po 24 rokoch.

17. november v Devínskej Novej Vsi

O 17 h chladné jesenné počasie doprialo organizátorom pravú revolučnú atmosféru. Zúčastnených zahriali tóny známch piesní, ktoré všetci poznáme z novembrových námestí, ale i varené vínko a horúci čaj. Hudobné vstupy vystriedali krátke príspevky hostiteľov zo združenia Devínska Inak, ako aj rozhovor a slová podpory, ktoré v mene predsedu správnej rady Ústavu pamäti národa Ondreja Krajňáka predniesol zástupca ÚPN Miroslav Daniš.

Mali sme možnosť bilancovať, spomínať alebo sa len jednoducho zabaviť pri chytľavých songoch konca 80. rokov so svojimi známymi. Aj keď názory ludí na porevolučný vývoj Slovenskej republiky sú rôzne, všetci sa zhodneme na tom, že 17. november 1989 je dňom, ktorý je obrovským míľnikom v novodobých dejinách.

Na záver by sme radi poďakovali všetkým, ktorí sa nezištne pričinili, aby v poradí štvrtá spomienka na November ´89 v Devínskej Novej Vsi uzrela svetlo sveta, ako aj všetkým zúčastneným na samotnom námestí i okolitých balkónoch. Ďakujeme, že ste boli našimi hosťami a tešíme sa na ďalšie ročníky. Fotografie a videá z akcie nájdete na stránke Devínska Inak na Facebooku.

Za celý organizačný tím podujatia

Mgr. Dana Vanková
podpredsedníčka OZ Devínska Inak

 

Reporťaž zo Spomienky na 17. Novemver '89 môžete najsť aj v Magazíne DTV  (od 20min)

http://www.dtv.eu.sk/sk/Archiv/2009/Magazin-DTV-20-11-2013.alej

 

(di)

Pridaj svoj názor

Odkaz na pravidlá.


Všetky názory v diskusii

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 6529 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig