DevinskaInak.sk » Úvod

Web na Vašej strane ...

Pán Ftáčnik, prečo si z ľudí robíte srandu?

Pán Ftáčnik, prečo si z ľudí robíte srandu?

Magistrát Bratislavy tvrdí, že sporný policajný zásah na Istrijskej ulici si mestská polícia nenatáčala. Fotografia hovorí opak. čítaj celý článok ›

Zastupiteľstvo odsúdilo policajný zákrok proti seniorom

Zastupiteľstvo odsúdilo policajný zákrok proti seniorom

Odmietame zbytočný zásah polície voči seniorom brániacim si svoje práva. Odmietame postup starostu Devínskej Novej Vsi, ktorý namiesto dialógu používa silu. čítaj celý článok ›

V Devínskej znova horelo: Máme tu podpaľača?

V Devínskej znova horelo: Máme tu podpaľača?

Na okraji Devínskej Novej Vsi včera (26.2.2014) znova horelo. Tentoraz zasiahli aj obecní hasiči. Oteplilo sa a tak mohli natankovať cisternu vodou. čítaj celý článok ›

V Devínskej horí záhradná chatka, obecní hasiči nemajú v cisterne vodu

V Devínskej horí záhradná chatka, obecní hasiči nemajú v cisterne vodu

Dnes (13.02.2014) o 16:22 h nahlásil občan Devínskej Novej Vsi na tiesňovú linku 112 požiar záhradnej chatky. Požiar sa šíri na okolitý porast. Obecný hasičský zbor má aj Devínska Nová Ves, ich hasičská technika však stojí na mraze a bez vody. Aktualizované 14.02.2014 o 17:50 h. čítaj celý článok ›

Pozor na falošných smetiarov

Pozor na falošných smetiarov

Spoločnosť OLO, a.s., ktorá v Bratislave zabezpečuje zber a likvidáciu komunálneho odpadu, upozorňuje verejnosť na falošných smetiarov - koledníkov. čítaj celý článok ›

Fajčenie na ihriská nepatrí!

Fajčenie na ihriská nepatrí!

Prečítajte si blog Dany Vankovej o jej iniciatíve na ochranu nefajčiarov. čítaj celý článok ›


Editoriál

Dajme Devínskej lepšiu budúcnosť!

Ako kandidátovi na starostu mestskej časti s parametrami rozpočtu okresného mesta mi veľmi záleží, aby mestskú časť a miestny úrad riadili odborníci.

Ak to tak má byť, musím začať logicky od seba.

Mám ukončené magisterské vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v odbore právo. Počas svojho štúdia som sa špecializoval na verejnú správu a diplomovú prácu som obhajoval práve z problematiky deľby oprávnení a vzťahov jednotlivých orgánov verejnej moci.

Od roku 2003 pracujem vo finančnej správe, kde som v rokoch 2006 až 2010 viedol viaceré kolektívy, s viacerými stupňami riadenia, z ktorých najväčší z celoslovenskou pôsobnosťou mal 305 ľudí a pobočku v každom krajskom meste.

V rokoch 2003 až 2010 som Slovensko zastupoval v odborných pracovných skupinách na úrovni Európskej komisie a Rady EÚ, zodpovedných najmä tvorbu európskej legislatívy. Neskôr som participoval na tvorbe právnych predpisov na Finančnom riaditeľstve SR.

V prípade svojho zvolenia za starostu Devínskej Novej Vsi budú moje úplne prvé kroky viesť k obnoveniu dôveryhodnosti miestneho úradu v očiach verejnosti a k nápravaniu neprávostí, ktoré napáchalo doterajšie vedenie.

Ďalej sa budem riadiť volebným programom, ktorý som vypracoval so svojim tímom a v pravidelných štvrťročných intervaloch sa chcem postaviť pred verejnosť s jeho detailným odpočtom.

Pre realizáciu volebného programu sa hneď od samotného začiatku budem snažiť získať širší konsenzus v miestnom zastupiteľstve na báze spolupráce a otvorenosti. Uvedomujem si, že to nie je ľahká úloha, ale moja doterajšia komunálna skúsenosť ma naučila vytrvalosti.

Som presvedčený, že len takto zabezpečíme Devínskej lepšiu budúcnosť.

Náš veľmi podrobný volebný program je rozčlenený podľa jednotlivých častí Devínskej Novej Vsi a zahŕňa aj spôsob jeho realizácie. Je zverejnený na našej webovej stránke rovnako ako životopisy celého nášho tímu.

Rasťo Tešovič

24.09.2022

Meniny má Ľuboš, Ľubor

Partneri

Materské centrum Bublinka
Škola šeliem
Goodsports International Slovensko
AŠK Inter Bratislava

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 6529 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig