DevinskaInak.sk » Úvod

Web na Vašej strane ...

Ad: Kto škodí základnej škole?

Ad: Kto škodí základnej škole?

V októbrovom vydaní novín Devínska Inak sme informovali o zisteniach miestneho kontrolóra, ktorý na Základnej škole Ivana Bukovčana odhalil opakované porušovanie zákona o verejnom obstarávaní. Okolo témy vznikla hystéria, ktorú rozpútal mesačník Devex. Dovoľte nám preto aspoň krátke vyjadrenie. čítaj celý článok ›

Na úkor detí: FINANČNÝ ŠKANDÁL NA ZÁKLADNEJ ŠKOLE

Na úkor detí: FINANČNÝ ŠKANDÁL NA ZÁKLADNEJ ŠKOLE

Devínska Nová Ves má od začiatku roka nového miestneho kontrolóra. Ten sa zameral na hospodárenie základných škôl. Kontrola dopadla katastrofálne. čítaj celý článok ›

Všetko o zápise do materských škôl v Devínskej Novej Vsi

Všetko o zápise do materských škôl v Devínskej Novej Vsi

Ak vášmu dieťaťu chýba primeraný detský kolektív, alebo potrebujete nastúpiť do zamestnania, je najvyšší čas riešiť otázku kam s vašou ratolesťou. Či už sa rozhodnete pre Materskú školu Pavla Horova 3 alebo Materskú školu Milana Marečka 20, obe poskytnú vášmu dieťatku kvalitné odborné predprimárne vzdelávanie a zároveň citlivý a láskavý prístup. Prihlášku treba podať do konca marca. čítaj celý článok ›

V septembri nastúpi v Devínskej 193 prváčikov

V septembri nastúpi v Devínskej 193 prváčikov

Základné školy v Devínskej Novej Vsi majú zápisy prvákov úspešne za sebou. Do nového školského roku sa ich zapísalo 193. Dievčat je viac. čítaj celý článok ›

Všetko o zápise prvákov: Horova, či Bukovčana?

Všetko o zápise prvákov: Horova, či Bukovčana?

Máte doma budúceho prváčika? Do ktorého školského obvodu patrí? Môžete ho zapísať aj inam? Kedy je zápis? Čo k tomu potrebujete? Ktorú školu vybrať? Všetko o zápise v Devínskej Novej Vsi. čítaj celý článok ›


Editoriál

Dajme Devínskej lepšiu budúcnosť!

Ako kandidátovi na starostu mestskej časti s parametrami rozpočtu okresného mesta mi veľmi záleží, aby mestskú časť a miestny úrad riadili odborníci.

Ak to tak má byť, musím začať logicky od seba.

Mám ukončené magisterské vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v odbore právo. Počas svojho štúdia som sa špecializoval na verejnú správu a diplomovú prácu som obhajoval práve z problematiky deľby oprávnení a vzťahov jednotlivých orgánov verejnej moci.

Od roku 2003 pracujem vo finančnej správe, kde som v rokoch 2006 až 2010 viedol viaceré kolektívy, s viacerými stupňami riadenia, z ktorých najväčší z celoslovenskou pôsobnosťou mal 305 ľudí a pobočku v každom krajskom meste.

V rokoch 2003 až 2010 som Slovensko zastupoval v odborných pracovných skupinách na úrovni Európskej komisie a Rady EÚ, zodpovedných najmä tvorbu európskej legislatívy. Neskôr som participoval na tvorbe právnych predpisov na Finančnom riaditeľstve SR.

V prípade svojho zvolenia za starostu Devínskej Novej Vsi budú moje úplne prvé kroky viesť k obnoveniu dôveryhodnosti miestneho úradu v očiach verejnosti a k nápravaniu neprávostí, ktoré napáchalo doterajšie vedenie.

Ďalej sa budem riadiť volebným programom, ktorý som vypracoval so svojim tímom a v pravidelných štvrťročných intervaloch sa chcem postaviť pred verejnosť s jeho detailným odpočtom.

Pre realizáciu volebného programu sa hneď od samotného začiatku budem snažiť získať širší konsenzus v miestnom zastupiteľstve na báze spolupráce a otvorenosti. Uvedomujem si, že to nie je ľahká úloha, ale moja doterajšia komunálna skúsenosť ma naučila vytrvalosti.

Som presvedčený, že len takto zabezpečíme Devínskej lepšiu budúcnosť.

Náš veľmi podrobný volebný program je rozčlenený podľa jednotlivých častí Devínskej Novej Vsi a zahŕňa aj spôsob jeho realizácie. Je zverejnený na našej webovej stránke rovnako ako životopisy celého nášho tímu.

Rasťo Tešovič

16.08.2022

Meniny má Leonard

Partneri

Materské centrum Bublinka
Škola šeliem
Goodsports International Slovensko
AŠK Inter Bratislava

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 6360 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig