DevinskaInak.sk » Úvod

Web na Vašej strane ...

Karol Moravčík: Nikdy som nemoralizoval, snažím sa byť inšpirátorom

Karol Moravčík: Nikdy som nemoralizoval, snažím sa byť inšpirátorom

Keď sme sa rozhodli požiadať dôstojného pána Karola Moravčíka o rozhovor, spočiatku sme rozmýšľali ako ho zdvorilo osloviť. Nakoniec on sám svojou príjemnou ľudskosťou odstránil akékoľvek rozpaky. S rímskokatolíckym kňazom a dlhoročným farárom z Devínskej Novej Vsi Karolom MORAVČÍKOM sa zhováral Rastislav Tešovič. Rozhovor vznikol pred Vianocami v roku 2015, a hoci bol Karol Moravčík z našej farnosti medzičasom preložený, rozhovor na svojej aktuálnosti nestráca ani dnes. čítaj celý článok ›

Veronika Veslárová: Urobím maximum

Veronika Veslárová: Urobím maximum

Narodila sa v Bratislave, vyrastala v Devínskej Novej Vsi. Vyštudovala právo a keďže celý svoj život prekonávala prekážky, chcela pomáhať slabším a podieľať sa na úspešnom príbehu vo svojej komunite. Pridala sa k občianskemu združenia Devínska Inak a dnes pôsobí ako miestna poslankyňa Devínskej Novej Vsi. Ako právnička vedie bezplatnú poradňu a témam, ako sú zdravotníctvo, doprava a potieranie korupcie sa chce venovať aj na župe. Porozprávali sme sa s Veronikou VESLÁROVOU (29), kandidátkou na poslankyňu Bratislavského samosprávneho kraja za volebný obvod Devínska Nová Ves a Devín. Kandiduje ako nezávislá, s podporou občianskeho združenia Devínska Inak. čítaj celý článok ›

Autor Cyklomostu Slobody: Bratislava by mohla mať exteriérový sobášny pavilón

Autor Cyklomostu Slobody: Bratislava by mohla mať exteriérový sobášny pavilón

Svadba je nepochybne jednou z najdôležitejších udalostí v živote. A preto azda najkrajšou skúsenosťou, ktorú som získala pôsobením v miestnom zastupiteľstve v Devínskej Novej Vsi, je sobášenie snúbencov. Každý sobáš je iný a niečim výnimočný. čítaj celý článok ›

Rastislav Tešovič v kresle pre hosťa

Rastislav Tešovič v kresle pre hosťa

Predseda poslaneckého klubu Devínska Inak Rastislav Tešovič dnes debatoval v Devínskonovoveskej televízii so svojim poslaneckým kolegom Vladislavom Hečkom (SDKÚ-SaS). čítaj celý článok ›


Editoriál

Dajme Devínskej lepšiu budúcnosť!

Ako kandidátovi na starostu mestskej časti s parametrami rozpočtu okresného mesta mi veľmi záleží, aby mestskú časť a miestny úrad riadili odborníci.

Ak to tak má byť, musím začať logicky od seba.

Mám ukončené magisterské vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v odbore právo. Počas svojho štúdia som sa špecializoval na verejnú správu a diplomovú prácu som obhajoval práve z problematiky deľby oprávnení a vzťahov jednotlivých orgánov verejnej moci.

Od roku 2003 pracujem vo finančnej správe, kde som v rokoch 2006 až 2010 viedol viaceré kolektívy, s viacerými stupňami riadenia, z ktorých najväčší z celoslovenskou pôsobnosťou mal 305 ľudí a pobočku v každom krajskom meste.

V rokoch 2003 až 2010 som Slovensko zastupoval v odborných pracovných skupinách na úrovni Európskej komisie a Rady EÚ, zodpovedných najmä tvorbu európskej legislatívy. Neskôr som participoval na tvorbe právnych predpisov na Finančnom riaditeľstve SR.

V prípade svojho zvolenia za starostu Devínskej Novej Vsi budú moje úplne prvé kroky viesť k obnoveniu dôveryhodnosti miestneho úradu v očiach verejnosti a k nápravaniu neprávostí, ktoré napáchalo doterajšie vedenie.

Ďalej sa budem riadiť volebným programom, ktorý som vypracoval so svojim tímom a v pravidelných štvrťročných intervaloch sa chcem postaviť pred verejnosť s jeho detailným odpočtom.

Pre realizáciu volebného programu sa hneď od samotného začiatku budem snažiť získať širší konsenzus v miestnom zastupiteľstve na báze spolupráce a otvorenosti. Uvedomujem si, že to nie je ľahká úloha, ale moja doterajšia komunálna skúsenosť ma naučila vytrvalosti.

Som presvedčený, že len takto zabezpečíme Devínskej lepšiu budúcnosť.

Náš veľmi podrobný volebný program je rozčlenený podľa jednotlivých častí Devínskej Novej Vsi a zahŕňa aj spôsob jeho realizácie. Je zverejnený na našej webovej stránke rovnako ako životopisy celého nášho tímu.

Rasťo Tešovič

17.08.2022

Meniny má Milica

Partneri

Materské centrum Bublinka
Škola šeliem
Goodsports International Slovensko
AŠK Inter Bratislava

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 6360 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig