DevinskaInak.sk » Úvod

Web na Vašej strane ...

Zapálili sviečky pri cyklomoste

Zapálili sviečky pri cyklomoste

Pri príležitosti Dňa pamiatky zosnulých (2.11.) si členovia občianskeho združenia Devínska Inak uctili pamiatku obetí železnej opony tichou spomienkou a zapálením sviečok pri pamätníku pod Cyklomostom slobody v Devínskej Novej Vsi. čítaj celý článok ›

Mesto predĺžilo otváracie hodiny cintorínov

Mesto predĺžilo otváracie hodiny cintorínov

Od 1. do 8. novembra budú mestské cintoríny otvorené pre verejnosť denne od 7:00 h do 20:00 h, v Devínskej Novej Vsi v dňoch 1. a 2. novembra až do 21:00 h. Varujú aj pred zlodejmi a nepoctivými kamenármi, informoval správca bratislavských cintorínov spoločnosť Marianum. čítaj celý článok ›

Fašiangy v Devínskej sa začali

Fašiangy v Devínskej sa začali

Už sme si zvykli, že v našej kultúrnej obci sa každoročne deň po Troch kráľoch začínajú fašiangy. Končia o polnoci pred Popolcovou stredou, kedy sa začína 40 dňový predveľkonočný pôst. Fašiangy sa slávia po celej strednej Európe a pochádzajú ešte z predkresťanských čias. Vieme však, čo znamenajú a ako ich slávime v Devínskej Novej Vsi? čítaj celý článok ›


Editoriál

Šanca na slušnosť

Ako by to bolo včera. Písal sa rok 2010, získali sme vo voľbách čerstvo Vašu dôveru a nikdy predtým nebola lepšia príležitosť otvoriť mestskú časť ľuďom, nechať ich spolurozhodovať ale hlavne kontrolovať.

Na výzvu Devínskej Inak sa prihlásilo asi tucet ľudí so zámermi, čo a ako by chceli zlepšiť. Tých najpodkutejších sme podporili do odborných komisií. Žiadne stranícke nominácie, žiadni „naši ľudia“, žiadny tlak sponzorov. Asi ako jedni z prvých sme robili výberové konanie.

Veronika Veslárová bola medzi nimi. Čistá duša, bez postranných úmyslov, s úprimným záujmom. Jej prácu ste odmenili, keď ste ju o štyri roky neskôr zvolili do miestneho zastupiteľstva. Nemala žiadne úľavy, kandidovala ako nezávislá na základe vyzbieraných podpisov pod petíciou od Vás.

Dnes sa uchádza o Vašu dôveru na post poslankyne v župe. Ako jediná je bez straníckej podpory a bola to práve petícia s vyše 500 podpismi mnohých z Vás, ktorá jej vôbec umožnila ísť do volieb.

Veronika však nie je len kandidátka, je to v prvom rade človek so srdcom. Celý svoj život bola zvyknutá prekonávať prekážky a to isté robí aj vo svojom okolí. Odstraňuje bariéry a pomáha ľuďom. Ako právnička vedie bezplatnú poradňu a podieľa sa na dobrých riešeniach v sociálnej oblasti, zdravotníctve a doprave. Veronika na sebe niekoľko rokov tvrdo pracovala. Nepoznám lepšiu a pripravenejšiu kandidátku do župného zastupiteľstva, než je ona. Má našu plnú podporu.

Ak Vás môžem o niečo úprimne poprosiť, dajte jej aj Vy 4. novembra svoj hlas.

 

Rastislav Tešovič
Devínska Inak

 

Inzercia

RB Šperk

20.09.2018

Meniny má Ľuboslav(a)

Partneri

Materské centrum Bublinka
Škola šeliem
Goodsports International Slovensko
AŠK Inter Bratislava

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2017
Devínska Inak XI/2017archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig