DevinskaInak.sk » Úvod

Web na Vašej strane ...

Z histórie DNV: Krvavý Mikuláš

Z histórie DNV: Krvavý Mikuláš

V stredu šiesteho decembra 1944 žila Devínska Nová Ves svojim zvyčajným predvianočným životom provinčnej obce na okraji Bratislavy. Gazdovia mali polia obrobené, pivnice sa zaplnili mladým vínom a skracujúce sa dni ubrali tradičnej roboty aj remeselným majstrom. Už od rána bola sála Hlinkovho domu, terajšieho Kina Devín, vyzdobená na Mikulášsky večer Obecnej ľudovej školy. Na tento deň sa tešili najmä deti, ktoré sa v škole nevedeli dočkať konca vyučovania. čítaj celý článok ›

17. november v Devínskej Novej Vsi

17. november v Devínskej Novej Vsi

Uplynulú nedeľu, 17. novembra 2013 pozvalo OZ Devínska Inak obyvateľov Devínskej Novej Vsi na už v poradí 4. ročník kultúrnej akcie Spomienka na November ´89, ktorá sa tradične konala na námestí Jána Kostru. Všetci pozvaní, ale i náhodní okoloidúci si mohli pri príjemnom občerstvení a živej hudbe zaspomínať na novembrové udalosti po 24 rokoch. čítaj celý článok ›


Editoriál

Šanca na slušnosť

Ako by to bolo včera. Písal sa rok 2010, získali sme vo voľbách čerstvo Vašu dôveru a nikdy predtým nebola lepšia príležitosť otvoriť mestskú časť ľuďom, nechať ich spolurozhodovať ale hlavne kontrolovať.

Na výzvu Devínskej Inak sa prihlásilo asi tucet ľudí so zámermi, čo a ako by chceli zlepšiť. Tých najpodkutejších sme podporili do odborných komisií. Žiadne stranícke nominácie, žiadni „naši ľudia“, žiadny tlak sponzorov. Asi ako jedni z prvých sme robili výberové konanie.

Veronika Veslárová bola medzi nimi. Čistá duša, bez postranných úmyslov, s úprimným záujmom. Jej prácu ste odmenili, keď ste ju o štyri roky neskôr zvolili do miestneho zastupiteľstva. Nemala žiadne úľavy, kandidovala ako nezávislá na základe vyzbieraných podpisov pod petíciou od Vás.

Dnes sa uchádza o Vašu dôveru na post poslankyne v župe. Ako jediná je bez straníckej podpory a bola to práve petícia s vyše 500 podpismi mnohých z Vás, ktorá jej vôbec umožnila ísť do volieb.

Veronika však nie je len kandidátka, je to v prvom rade človek so srdcom. Celý svoj život bola zvyknutá prekonávať prekážky a to isté robí aj vo svojom okolí. Odstraňuje bariéry a pomáha ľuďom. Ako právnička vedie bezplatnú poradňu a podieľa sa na dobrých riešeniach v sociálnej oblasti, zdravotníctve a doprave. Veronika na sebe niekoľko rokov tvrdo pracovala. Nepoznám lepšiu a pripravenejšiu kandidátku do župného zastupiteľstva, než je ona. Má našu plnú podporu.

Ak Vás môžem o niečo úprimne poprosiť, dajte jej aj Vy 4. novembra svoj hlas.

 

Rastislav Tešovič
Devínska Inak

 

Inzercia

RB Šperk

20.09.2018

Meniny má Ľuboslav(a)

Partneri

Materské centrum Bublinka
Škola šeliem
Goodsports International Slovensko
AŠK Inter Bratislava

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2017
Devínska Inak XI/2017archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig