DevinskaInak.sk » Úvod

Web na Vašej strane ...

Z histórie DNV: Krvavý Mikuláš

Z histórie DNV: Krvavý Mikuláš

V stredu šiesteho decembra 1944 žila Devínska Nová Ves svojim zvyčajným predvianočným životom provinčnej obce na okraji Bratislavy. Gazdovia mali polia obrobené, pivnice sa zaplnili mladým vínom a skracujúce sa dni ubrali tradičnej roboty aj remeselným majstrom. Už od rána bola sála Hlinkovho domu, terajšieho Kina Devín, vyzdobená na Mikulášsky večer Obecnej ľudovej školy. Na tento deň sa tešili najmä deti, ktoré sa v škole nevedeli dočkať konca vyučovania. čítaj celý článok ›

17. november v Devínskej Novej Vsi

17. november v Devínskej Novej Vsi

Uplynulú nedeľu, 17. novembra 2013 pozvalo OZ Devínska Inak obyvateľov Devínskej Novej Vsi na už v poradí 4. ročník kultúrnej akcie Spomienka na November ´89, ktorá sa tradične konala na námestí Jána Kostru. Všetci pozvaní, ale i náhodní okoloidúci si mohli pri príjemnom občerstvení a živej hudbe zaspomínať na novembrové udalosti po 24 rokoch. čítaj celý článok ›


Editoriál

Dajme Devínskej lepšiu budúcnosť!

Ako kandidátovi na starostu mestskej časti s parametrami rozpočtu okresného mesta mi veľmi záleží, aby mestskú časť a miestny úrad riadili odborníci.

Ak to tak má byť, musím začať logicky od seba.

Mám ukončené magisterské vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v odbore právo. Počas svojho štúdia som sa špecializoval na verejnú správu a diplomovú prácu som obhajoval práve z problematiky deľby oprávnení a vzťahov jednotlivých orgánov verejnej moci.

Od roku 2003 pracujem vo finančnej správe, kde som v rokoch 2006 až 2010 viedol viaceré kolektívy, s viacerými stupňami riadenia, z ktorých najväčší z celoslovenskou pôsobnosťou mal 305 ľudí a pobočku v každom krajskom meste.

V rokoch 2003 až 2010 som Slovensko zastupoval v odborných pracovných skupinách na úrovni Európskej komisie a Rady EÚ, zodpovedných najmä tvorbu európskej legislatívy. Neskôr som participoval na tvorbe právnych predpisov na Finančnom riaditeľstve SR.

V prípade svojho zvolenia za starostu Devínskej Novej Vsi budú moje úplne prvé kroky viesť k obnoveniu dôveryhodnosti miestneho úradu v očiach verejnosti a k nápravaniu neprávostí, ktoré napáchalo doterajšie vedenie.

Ďalej sa budem riadiť volebným programom, ktorý som vypracoval so svojim tímom a v pravidelných štvrťročných intervaloch sa chcem postaviť pred verejnosť s jeho detailným odpočtom.

Pre realizáciu volebného programu sa hneď od samotného začiatku budem snažiť získať širší konsenzus v miestnom zastupiteľstve na báze spolupráce a otvorenosti. Uvedomujem si, že to nie je ľahká úloha, ale moja doterajšia komunálna skúsenosť ma naučila vytrvalosti.

Som presvedčený, že len takto zabezpečíme Devínskej lepšiu budúcnosť.

Náš veľmi podrobný volebný program je rozčlenený podľa jednotlivých častí Devínskej Novej Vsi a zahŕňa aj spôsob jeho realizácie. Je zverejnený na našej webovej stránke rovnako ako životopisy celého nášho tímu.

Rasťo Tešovič

24.09.2022

Meniny má Ľuboš, Ľubor

Partneri

Materské centrum Bublinka
Škola šeliem
Goodsports International Slovensko
AŠK Inter Bratislava

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 6529 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig