DevinskaInak.sk » Úvod

Web na Vašej strane ...

Z histórie DNV: Krvavý Mikuláš

Z histórie DNV: Krvavý Mikuláš

V stredu šiesteho decembra 1944 žila Devínska Nová Ves svojim zvyčajným predvianočným životom provinčnej obce na okraji Bratislavy. Gazdovia mali polia obrobené, pivnice sa zaplnili mladým vínom a skracujúce sa dni ubrali tradičnej roboty aj remeselným majstrom. Už od rána bola sála Hlinkovho domu, terajšieho Kina Devín, vyzdobená na Mikulášsky večer Obecnej ľudovej školy. Na tento deň sa tešili najmä deti, ktoré sa v škole nevedeli dočkať konca vyučovania. čítaj celý článok ›

17. november v Devínskej Novej Vsi

17. november v Devínskej Novej Vsi

Uplynulú nedeľu, 17. novembra 2013 pozvalo OZ Devínska Inak obyvateľov Devínskej Novej Vsi na už v poradí 4. ročník kultúrnej akcie Spomienka na November ´89, ktorá sa tradične konala na námestí Jána Kostru. Všetci pozvaní, ale i náhodní okoloidúci si mohli pri príjemnom občerstvení a živej hudbe zaspomínať na novembrové udalosti po 24 rokoch. čítaj celý článok ›


Editoriál

Šanca na slušnosť

Ľudia spravidla na politikov nadávajú, sú znechutení. 

A väčšinou oprávnene.

Veď stačí len občas čítať titulky novín: samá kauza, škandál, tendre, developeri, úplatky. Po 27 rokoch demokracie už slovné spojenie „slušný politik“ predstavuje akýsi žartovný a ťažko predstaviteľný oxymoron.

Ani my sme to nevnímali inak. Až kým sme to tým politikom ako „nepolitici“ nešli natrieť. V roku 2010 sme ich vymenili, snažili sme sa na veci verejné uplatňovať náš občiansky meter. A narazili sme. Na vtedy tiež nového starostu Milana Jambora, na jeho podivné praktiky.

Detské miniihrisko pri Chorvátskom múzeu za 52.000 eur, predražené búranie kapustárne, odpúšťanie dlhov spriazneným osobám za podivných okolností, obchádzanie stavebného zákona, ignorovanie obyvateľov Istrijskej ulice, svojvoľné zbúranie komína v Textilanke, ktorý bol zapísaný ako pamätihodnosť mesta...

Starosta mnohé svoje počiny nevedel hodnoverne vysvetliť, Devínska sa prepadla aj v hodnotení transparentnosti Transparency International Slovensko na nelichotivé 68. miesto, za mestá ako Zlaté Moravce, či Krompachy. To všeličo naznačuje.

Boli sme v menšine, na problémy sme upozorňovali, podávali sme podnety, návrhy, kričali sme. Áno, dnes nás niektorí označujú za krikľúňov, ale čo iné nám ostalo, než vykričať všetky tie skrivodlivosti na verejnosť, keď náš menšinový hlas v zastupiteľstve nikto nepočúval a naše návrhy neprechádzali? Čo iné sme mohli robiť?

Ťažko niekoho obviniť na základe rečí, náznakov a dohadov. Na to je tu polícia a súdy a dnes už verejnosť vie, že na tých zlých predtuchách niečo bolo. Devínska Nová Ves má teraz jedinečnú šancu odraziť sa od dna a slobodne sa nadýchnuť.

Všetky naše nápady a návrhy, ako byť príkladom transparentnosti, ako nedať korupcii šancu, stále máme. Sú odložené v šuplíku a čakajú na svoj čas. Sme odhodlaní zabojovať za slušnejšiu Devínsku.


Rastislav Tešovič
Devínska Inak

Inzercia

RB Šperk

21.09.2017

Meniny má Matúš

Partneri

Materské centrum Bublinka
Škola šeliem
Goodsports International Slovensko
AŠK Inter Bratislava

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XII/2015
Devínska Inak XII/2015archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig