DevinskaInak.sk » Úvod

Web na Vašej strane ...

Prižmúrené oči. Dokedy?

Prižmúrené oči. Dokedy?

Divoké parkovisko na ulici Jána Jonáša miestny úrad dlhodobo prehliada. čítaj celý článok ›

Dočkali sa 21-ky

Dočkali sa 21-ky

Dopravný podnik Bratislava, a.s. zaviedol s platnosťou od 02.10.2017 reorganizáciu autobusových liniek. čítaj celý článok ›

Poslanci si vydobili peniaze - magistrát opravuje privádzač do Devínskej

Poslanci si vydobili peniaze - magistrát opravuje privádzač do Devínskej

Roky zanedbanú komunikáciu medzi Hornbachom a sídliskom v Devínskej Novej Vsi konečne začali opravovať. Uzávierka cesty potrvá od piatku 10. októbra do pondelňajšieho rána 13. októbra. čítaj celý článok ›

Istrijská ul.: Ulica nevhodných zastávok

Istrijská ul.: Ulica nevhodných zastávok

O kvalite rekonštrukcie Istrijskej ulice za státisíce sa toho už popísalo dosť v celoštátnych i lokálnych médiách. Obyvatelia aj návštevníci sa sťažujú, že novovybudované zastávky MHD sú všetko, len nie bezbariérové. Prinášame vám preto odborný názor publikovaný webom, ktorý sa mestskou hromadnou dopravou zaoberá. čítaj celý článok ›

V Bratislave môžu držitelia Jánskeho plakety cestovať zadarmo

V Bratislave môžu držitelia Jánskeho plakety cestovať zadarmo

Darcovia krvi môžu od Nového roka cestovať bratislavskou mestskou hromadnou dopravou zadarmo. čítaj celý článok ›


Editoriál

Dajme Devínskej lepšiu budúcnosť!

Ako kandidátovi na starostu mestskej časti s parametrami rozpočtu okresného mesta mi veľmi záleží, aby mestskú časť a miestny úrad riadili odborníci.

Ak to tak má byť, musím začať logicky od seba.

Mám ukončené magisterské vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v odbore právo. Počas svojho štúdia som sa špecializoval na verejnú správu a diplomovú prácu som obhajoval práve z problematiky deľby oprávnení a vzťahov jednotlivých orgánov verejnej moci.

Od roku 2003 pracujem vo finančnej správe, kde som v rokoch 2006 až 2010 viedol viaceré kolektívy, s viacerými stupňami riadenia, z ktorých najväčší z celoslovenskou pôsobnosťou mal 305 ľudí a pobočku v každom krajskom meste.

V rokoch 2003 až 2010 som Slovensko zastupoval v odborných pracovných skupinách na úrovni Európskej komisie a Rady EÚ, zodpovedných najmä tvorbu európskej legislatívy. Neskôr som participoval na tvorbe právnych predpisov na Finančnom riaditeľstve SR.

V prípade svojho zvolenia za starostu Devínskej Novej Vsi budú moje úplne prvé kroky viesť k obnoveniu dôveryhodnosti miestneho úradu v očiach verejnosti a k nápravaniu neprávostí, ktoré napáchalo doterajšie vedenie.

Ďalej sa budem riadiť volebným programom, ktorý som vypracoval so svojim tímom a v pravidelných štvrťročných intervaloch sa chcem postaviť pred verejnosť s jeho detailným odpočtom.

Pre realizáciu volebného programu sa hneď od samotného začiatku budem snažiť získať širší konsenzus v miestnom zastupiteľstve na báze spolupráce a otvorenosti. Uvedomujem si, že to nie je ľahká úloha, ale moja doterajšia komunálna skúsenosť ma naučila vytrvalosti.

Som presvedčený, že len takto zabezpečíme Devínskej lepšiu budúcnosť.

Náš veľmi podrobný volebný program je rozčlenený podľa jednotlivých častí Devínskej Novej Vsi a zahŕňa aj spôsob jeho realizácie. Je zverejnený na našej webovej stránke rovnako ako životopisy celého nášho tímu.

Rasťo Tešovič

24.09.2022

Meniny má Ľuboš, Ľubor

Partneri

Materské centrum Bublinka
Škola šeliem
Goodsports International Slovensko
AŠK Inter Bratislava

Podaj žiadosť

Požiadaj úrad o vysvetlenie

Nahláste problémy

Odkaz samospráve

Anketa

Čo považujete momentálne za najväčší problém Devínskej Novej Vsi?
Hlasovalo 6529 ľudí.

Inzercia

VODÁK sport Slovensko

Facebook

Devínska Inak

Devínska Inak XI/2018
Devínska Inak XI/2018archív čísel ›

Počasie


Poskytuje In-počasie

Odkaz pre starostu

Inzercia

Vinotéka Ludvig